Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Digi TV vrátila do svého vysílání programy AMC

Satelitní operátor Digi TV v těchto dnech vyhověl předběžnému soudnímu opatření a vrátil do své nabídky placené programy společnosti AMC Networks. Informoval o tom na Facebooku. „Kanály AMC jsou aktuálně dostupné. Z naší strany jde o reakci na předběžné opatření soudu. S předběžným opatřením se neztotožňujeme, nicméně respektujeme platné zákony. Spor nadále trvá,“ prohlásila Digi TV. Ta rovněž na své zdi na Facebooku, z níž mazala některé kritické příspěvky a blokovala vybrané uživatele, zavedla moderovaný režim. Příspěvky odjinud tak nyní před zveřejněním musí schválit její administrátor.

Stanice AMC - konkrétně Sport1, Sport 2, Minimax, Jim Jam, Spektrum, AMC či TV Paprika - vyřadila ze své sítě 3. září, soud je 18. září přikázal obratem vrátit. Tentýž den Digi TV veřejně vyzvala AMC k dohodě nad speciálním balíčkem pouze s jejími stanicemi, ale k té dosud nedošlo. Předběžnému soudnímu opatření přitom operátor vyhověl až po měsíci od jeho vydání.

„Postup Digi TV je v rozporu s platnými dlouhodobými smlouvami. Neočekávané vypnutí porušuje české zákony, jelikož předplatitelé Digi - víc než 100.000 domácností - nebyli informování s třicetidenním předstihem,“ prohlašovala AMC začátkem září.