V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Digital Broadcasting kompletuje televizní síť 4, už je ve všech čtrnácti krajích Česka

Nejmladší sít digitální televize na českém území, multiplex 4 rozšiřuje svůj dosah. Její provozovatel, společnost Digital Broadcasting aktuálně zprovoznila vysílače Jablonec nad Nisou – Černá Studnice (kanál 25) a Olomouc – Slavonín (kanál 44) a v metropoli nově vysílač Praha – Ládví (má být dnes spuštěn na definitivním kanálu 42).

Už minulý čtvrtek 27. září Digital Broadcasting zprovoznila stanoviště na Vysočině a ve Středočeském kraji, konkrétně Jihlava – Jeníkov (kanál 42) a Benešov – Kozmice (kanál 44). Předtím v sobotu 22. září definitivně pokryla Brno z vysílače Barvičova (kanál 46), dočasné vysílání ze stanoviště Brno – Jihlavská (kanál 64) v průběhu října přeladí na finální kanál 46 a současně zvýší výkon.

Multiplex 4 je tak nyní dostupný ve všech čtrnácti krajích České republiky.

Vysílá kanály ČT1 a Nova ve vysokém rozlišení obrazu (HD), dále TV Pohoda, vlastněná majiteli Digital Broadcasting Radimem Pařízkem a Vladimírem Železným, a také Fanda, kanál Novy pro muže.

„Každý z následujících pěti týdnů se dokončí několik dalších vysílačů. Pak bude finální stav pro tento rok,“ sdělil Médiáři na dotaz po aktuálním pokrytí Pařízek. Čtvrtá síť má letos podle plánů dosáhnout k 85,9 % obyvatel.

Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou

Jihlava

Jihlava

Olomouc

Olomouc

Praha-Ládví

Praha-Ládví

Benešov

Benešov

Brno-Barvičova

Brno-Barvičova