Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Digitální SeeJay Radio chce do čtvrt roku začít vysílat v Praze, Brně a Ostravě

  • ČTK
  • 03. 08. 2012 15:54

Internetové SeeJay Radio, které tento týden získalo od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci na celoplošné digitální šíření signálu, chce do čtvrt roku prostřednictvím pozemních vysílačů začít vysílat v Praze, Brně a Ostravě. ČTK to dnes řekla výkonná ředitelka SeeJay Radia Lucie Brožová.

Tanečně-hudební stanice SeeJay Radio bude vysílat prostřednictvím digitálního signálu DAB, který v Česku zatím spustila jen společnost Teleko. Ta jím zatím pokrývá signálem obyvatele Prahy, Brna, Ostravy a Příbrami. K dalším provozovatelům digitální sítě patří České Radiokomunikace a RTIcz, které ji ale dosud zatím nespustily.

Stanice je prvním tuzemským rádiem, které může zahájit celoplošné digitální vysílání prostřednictvím pozemních vysílačů. Naladit jej mohou jen majitelé digitálních přijímačů, které v České republice zatím nejsou příliš rozšířené.

Společnost proto v rámci kampaně spojené s novým vysíláním plánuje digitální přijímače nabídnout přes e-shop na svém webu a svých partnerů. „V krátké době také spustíme kampaň prostřednictvím billboardů, letáků, internetů i našeho webu,“ řekla ČTK Brožová.

Digitalizace rádiového vysílání se podle zákona musí uskutečnit do roku 2025. Ve srovnání s vysíláním v pásmu VKV nabízí provozování většího počtu stanic, čistší přenos a doplňková data jako jsou textové informace nebo obrázky.