Česká televize, Nova i Prima oznámily, kdy hodlají vysílat duely DrahošZeman. ČT už o víkendu naplánovala duel na čtvrtek 25. ledna od 20 hodin, odvysílá ho na ČT1 a ČT24, oba pozvání písemně potvrdili a „moderování bylo tradičně nabídnuto Václavu Moravcovi„. Nova dnes avizovala debatu na neděli 21. ledna ve 20.00. Prima tu svou plánuje na úterý 23. ledna ve 20.15, a to z Hudebního divadla Karlín s kapacitou 921 míst. „Pozváni byli oba kandidáti. Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ sdělila Nova. I Primě Zeman potvrdil, na Drahoše se čeká. Ten hodlá jít jen do dvou duelů – na ČT a pak na televizi, kterou vybere Zeman.

Digitální trafiku Publero pohltí Alza Media

Původní samostatná distribuce elektronických verzí tisku zaniká, přední tuzemský e-shop s elektronikou časopisy a noviny zahrne do své mediální nabídky.

K 31. prosinci zanikne digitální distribuce novin a časopisů Publero a stane se součástí obchodu s mediálními produkty Alza Media. Završí se tak akvizice Publera, kterou přední tuzemský e-shop Alza.cz oznámil loni v létě. Alza začala nabízet tisk z Publera paralelně už loni v listopadu, momentálně převádí knihovnu zakoupených publikací z Publera do svého systému a informuje o tom uživatele. Ve službě Alza Media přitom už kromě tisku nabízí filmy, hudbu, e-knihy, audioknihy, software a počítačové hry.

Publero se mění na Alza Media

Média jsou přes Alzu dostupná přes web nebo v její aplikaci Alza Media pro Android, iOS a Windows Phone. Ta – jak shodou okolností tento týden řekl na setkání AppParade Meet pořádané Médiářem koordinátor mobilního vývoje Alzy Filip Bocek – denně napříč všemi platformami přivítá kolem 1.500 aktivních uživatelů. „To číslo pro nás není malé, ale zároveň je v roce 2016 chceme minimálně zdvojnásobit, ztrojnásobit,“ uvedl Filip Bocek. 

Aktuální statistiky mobilní aplikace Alza Media

Aktuální statistiky mobilní aplikace Alza Media