V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Digizone.cz samostatně končí, bude součástí Lupy

Zpravodajský web zaměřený na televizi zároveň ruší sekci placeného obsahu.

Web zaměřený na digitální vysílání Digizone.cz se k 1. únoru spojí se zavedenějším sesterským webem Lupa.cz, jenž se zaměřuje na internet. Bude to tak, že Digizone.cz se nově stane jednou ze sekcí Lupy. „Záběr i produkovaný obsah obou zpravodajských portálů se nejen díky vzájemné konvergenci webových a televizních světů stále častěji překrýval a doplňoval,“ vysvětluje firma Internet Info Marka Antoše, která oba tituly vydává. Dosavadní šéfredaktor Digizone.cz Jan Brychta se má stát editorem nové sekce Lupy. Fungovat tak bude pod vedením Davida Slížka, šéfredaktora Lupy. Změny se dějí krátce po nástupu nového ředitele obsahu Internet Info, jímž od ledna je Jan Vaca.

Digizone.cz zároveň ruší placení za vybraný obsah. „Součástí chystaných změn bude i uvolnění prémiového obsahu, kdy všechny články z placené sekce, přístupné dosud pouze předplatitelům, budou od února volně dostupné všem čtenářům,“ uvádí. Zpoplatnění části obsahu titul zavedl v říjnu 2013. Do takzvané prémiové sekce dával třeba rozhovory nebo donedávna přehledy televizní sledovanosti.

Web Digizone.cz existoval 12 let, vznikl v říjnu 2005. Nejsilnější byl, dokud ho vedl zakládající šéfredaktor Jan Potůček. Zdatně mu sekundoval Lukáš Polák, který nyní v Českém rozhlasu píše web Digitální rádio. Potůček po deseti letech v čele Digizone odešel do PR, v lednu 2016 ho nahradil zmíněný Jan Brychta, který web řídí poslední dva roky. Potůček problematiku neopustil, v PR agentuře Taktiq Communications vede na zakázku Českých Radiokomunikací projekt Televizní web, zaměřený podobně jako Digizone.