Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Digizone povede Rožánek, Brychta odchází

Filip Rožánek. Foto: Economia

Filip Rožánek. Foto: Economia

Novinář, mediální analytik a specialista na komunikaci na sociálních sítích Filip Rožánek od března nastupuje do vydavatelství Internet Info. Povede Digizone, specializovanou sekci webu Lupa.cz věnovanou dění na rozhlasovém a televizním trhu, digitalizaci vysílání a online videoslužbám. Bude odpovědný za obsahovou náplň a komunikaci na sociálních sítích a bude se podílet na strategickém směřování Digizone do budoucna. Vystřídá dosavadního editora Jana Brychtu, který z vydavatelství po třech letech odchází.

„Digitalizaci a dalším mediálním tématům jsem se věnoval už v Českém rozhlase. Sledoval jsem přechod z analogového na digitální vysílání a zabýval jsem se digitálním vysíláním DAB. Na Digizone ale chci pokrývat i rozvoj audiovizuální tvorby na internetu,“ přibližuje Rožánek.

Absolvent Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Rožánek v minulosti pracoval jako šéfredaktor mediálního zpravodajství webu Česká média, poté přestoupil do Českého rozhlasu, kde působil jako vedoucí internetové redakce nebo analytik strategického rozvoje. V letech 20152018 byl šéfredaktorem týdeníku Marketing & Media.