Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Dvořák k odvolání Kvapilové: tým diskutuje přímo, ne přes noviny a sociální sítě

Generální ředitel ČT Petr Dvořák. Foto: Dan Materna / Mafra / Profimedia.cz

Generální ředitel ČT Petr Dvořák. Foto: Dan Materna / Mafra / Profimedia.cz

Až po šesté hodině večerní dnes generální ředitel České televize Petr Dvořák přiblížil, proč z funkce výkonné ředitelky Nových médií ČT odvolal Pavlínu Kvapilovou. Ta se před třemi týdny veřejně vyjádřila k přeložení moderátorky Daniely Drtinové a dnes uvedla, že v pátek 30. srpna musela jít, protože v ní Dvořák ztratil důvěru. Šéf veřejnoprávní televize na dotaz Médiáře potvrdil, že mu vadilo praní špinavého prádla na veřejnosti.

„Moje představy o rozvoji a fungování Nových médií a jejich roli pro veřejnoprávní médium typu České televize byly jiné než Pavlíny Kvapilové,“ předeslal (Kvapilová pár hodin předtím uvedla, že „při našich posledních setkáních bylo hlavním tématem vždy mé veřejné vystoupení po stažení Daniely Drtinové z pořadu Události, komentáře, případně jeho možné následky. Nikoli Strategie rozvoje Nových médií pro rok 2014, kterou si vyžádal 12. 8. a kterou jsem mu následně předložila“.).

„Zásadně rozdílný ale byl i náš pohled na spolupráci v týmu. Právě v souvislosti s jejím veřejným dopisem v době umělé kauzy kolem přesunu moderátorky Daniely Drtinové z jednoho diskusního pořadu do druhého jsem jí na společné poradě vedení nevytýkal obsah dopisu, ale jí zvolenou formu. Jsem totiž přesvědčen, že diskuse mezi nejbližšími členy týmu vedení se nevede přes novinové články a sociální sítě, ale přímo,“ doplnil Dvořák.