Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Distributor tisku PNS vydělal o desítky milionů méně než loni, tržby klesly o 18 %

Za poklesem Poštovní novinové společnosti stojí snížení prodeje veškerých tiskovin i DVD.

První novinová společnost (PNS) vyplatí akcionářům za rok 2010 dividendu 27 korun na akcii před zdaněním. Rozhodla o tom dnešní valná hromada. Celkem firma na dividendách vyplatí 152,5 milionu Kč.

Největší tuzemský distributor tisku loni vytvořil čistý zisk 218 milionů korun, což je 40 milionů méně než v roce 2009. Tržby klesly o 18 procent na 5,47 miliardy korun. Za poklesem stojí snížení prodeje veškerých tiskovin i DVD.

„Stále ještě jsme se loni potýkali s finanční krizí, která bez rozdílu zasáhla firmy i domácnosti. Není tedy divu, že na tuto situaci zareagovali i koneční zákazníci, kteří tak jen potvrdili obecný trend poklesu prodejů denního tisku a DVD,“ uvedl generální ředitel Radomil Juda.

Společnost v minulém roce úspěšně zavedla nový obchodně-provozní systém, prostřednictvím kterého nyní probíhají veškeré činnosti společnosti, tedy finanční operace, plánování nákladů, distribuce, obchodní i provozní činnosti. Tento systém je nový nejen pro holding PNS, ale je ojedinělý i v celosvětovém měřítku.

Holding PNS tvoří společnosti PNS Grosso, R.E.T., Maloobchodní prodej tisku a PNS Projektová.

Hlavními akcionáři PNS byli ke konci minulého roku Ringier Axel Springer Media (27,02 %), Mafra (26,27 %), HKM Beteiligungs (26 %), Bauer Media (11,24 %) a Sanoma Media Praha (9 %).