Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Diváci ČT nemusí platit za vysílání Skylinku a CS Linku, televize nabídne speciální karty

  • ČTK
  • 08. 08. 2012 17:09

Diváci České televize, kteří její programy sledují přes satelit, už nemusí hradit servisní poplatek satelitním platformám CS Link a Skylink. Zajistí jim to speciální karty ČT, jejichž vydání na dnešním zasedání Rady ČT potvrdil generální ředitel Petr Dvořák.

Nové karty ČT zpřístupní divákům pouze programy veřejnoprávní televize, programová nabídka CS Linku a Skylinku na nich dostupná nebude. „Diváci už platí koncesionářské poplatky, není tedy důvod, aby platili dvakrát,“ řekl Dvořák. Na vydání karet se dohodla Česká televize se společností M77 Group, která CS Link a Skylink vlastní.

Zavedení servisního poplatku u dosud bezplatných programových balíčků satelitní televize vyvolalo vlnu kritiky. Zákazníci si kvůli tomu na poskytovatele satelitní televize CS Link a Skylink stěžovali u Českého telekomunikačního úřadu, který firmu vyšetřuje kvůli podezření z klamavé obchodní praktiky. Zavedení poplatku 29 Kč měsíčně firma zdůvodnila rostoucími náklady.

Česká televize zajišťuje digitální vysílání přes satelit prostřednictvím družice Astra. Dostupné tu jsou mimo jiné programy ČT1 a ČT4 ve vysokém rozlišení.