Divizi pracích a čisticích prostředků v českém Henkelu povede Roman Kýr

Roman Kýr k 1. březnu převzal zodpovědnost za vedení divize Pracích a čisticích prostředků Henkel pro Česko a Slovensko. Na této pozici vystřídal Jaroslavu Haid-Járkovou, která ji zastávala od roku 2008.

Roman Kýr

Roman Kýr

Roman Kýr se do Česka vrací ze Srbska, kde tři roky působil jako ředitel divize Pracích a čisticích prostředků se zodpovědností i za Černou Horu, Makedonii a Albánii. Ve firmě pracuje od roku 2001, kdy nastupoval do obchodního oddělení, poté se přesunul na pozici manažera marketingu a před odjezdem do zahraničí působil jako obchodní ředitel. Před nástupem do firmy Henkel pracoval například pro Bestfoods nebo Ferrero.

Jana Mackovičová

Jana Mackovičová

Henkel v těchto dnech také přeobsadil pozici šéfky marketingu divize Beauty Care pro Česko a Slovensko. Nově ho vede Jana Mackovičová. Vystřídala Radku Šimánkovou, která odešla na mateřskou. Mackovičová poslední dva roky strávila v obchodním oddělení Henkelu jako key account manažerka zodpovědná za klíčové klienty.

O značky Schwarzkopf, Palette nebo Fa se stará už 17 let, během kterých působila na různých pozicích v rámci marketingu, včetně dvouletého angažmá v centrále společnosti pro střední a východní Evropu ve Vídni, kde řídila aktivity pro značky barev na vlasy v 12 zemích. Další dva roky působila v Rumunsku, kde měla jako marketingový manažer na starosti stabilizaci týmu a posílení pozice kosmetických značek na trhu.