Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Dívky z Burdy založily časopis Soffa

Elektronický dvouměsíčník bude zdarma pro iPad.

Titulní strana prvního plnohodnotného čísla časopisu Soffa

Titulní strana prvního plnohodnotného čísla časopisu Soffa

Vznikl elektronický časopis Soffa, dvouměsíčník o designu, cestování, jídle a vůbec životním stylu, mířící na mladé náročné čtenáře ze střední a východní Evropy. Do pravidelného režimu dvouměsíčníku přechází aktuálním letním číslem po dvou „nultých“ vydáních. Zatím vychází zdarma na webu Soffamag.com, brzy má přibýt verze pro tablety iPad. Zakládá si na původním obsahu, minimalistické grafice a vlastních fotografiích.

Magazín založily redaktorka Adéla Kudrnová – ta titulu šéfuje – a designérka Lenka Hlaváčová, které do loňska pracovaly pro časopisy Elle Decoration a Marianne bydlení vydavatelství Burda Media. Redakci doplňuje fotografka Lina Németh, produkční a odbornice na sociální sítě.

Titul má žít z inzerce. Časopis zůstane zdarma, zpoplatňovat se nebude.

Trio autorek

Trio autorek: zleva Lina Németh, Lenka Hlaváčová, Adéla Kudrnová

Ukázka designu a obsahu magazínu Soffa

Ukázka designu a obsahu magazínu Soffa