Dlouholetá populární tvář Novy Karel Voříšek bude uvádět zprávy Primy

Jitka Obzinová a Karel Voříšek. Foto: Prima Style

Jitka Obzinová a Karel Voříšek. Foto: Prima Style

Karel Voříšek a Jitka Obzinová. Foto: TV Prima

Karel Voříšek a Jitka Obzinová. Foto: TV Prima

Televize Prima si u konkurenční Novy vybrala další klíčovou tvář. Moderátorem jejích hlavních večerních zpráv bude Karel Voříšek, který čtrnáct let provázel diváky Televizními novinami Novy. Prima o tom informovala na svém webu Prima Style.

Nova Voříška loni v listopadu stáhla z obrazovky, poté, co vyšly najevo jeho údajné styky s Státní bezpečností za minulého režimu. Letos v březnu se s ním rozloučila, předpokládá totiž, že moderátorův soud ohledně evidence ve svazcích StB bude trvat dlouho.

„Karla na Primě vítám s vědomím, že jde o slušného a seriózního člověka,“ cituje Prima Style šéfku zpravodajství televize Jitku Obzinovou. Kdy se Voříšek na Primě objeví, ještě není jasné - nemá ženu do dvojice. „V momentě, kdy Karlovi Voříškovi najde Prima partnerku, může začít moderovat,“ sdělila Médiáři Anna Bezděkovská z Primy.

Člověkem ze zpravodajství Novy Prima obsadila i další výraznou pozici - tiskovým mluvčím bude od května David Vaníček, bývalý reportér Novy a naposledy producent jejího zpravodajství.