Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Dlouholetý obchodní šéf ČTK Přemysl Cenkl z agentury odchází

Zleva Přemysl Cenkl, Jaroslav Richter, Karel Petrák. Foto: ČTK

Zleva Přemysl Cenkl, Jaroslav Richter, Karel Petrák. Foto: ČTK

Obchodním ředitelem veřejnoprávní agentury ČTK bude od 1. dubna Jaroslav Richter, dosavadní manažer pro strategii a rozvoj. Střídá Přemysla Cenkla, který k témuž datu po 19 letech v agentuře odchází - povede marketing informační firmy Czech Credit Bureau.

Richterovu dosavadní pozici manažera pro strategii a rozvoj nových produktů obsadí Karel Petrák, dosud šéfredaktor divize ČTK Online, v níž vycházejí internetové České noviny či se připravuje multimediální zpravodajství mimo jiné pro palubní systémy automobilek BMW a Daimler.

PROFILY MANAŽERŮ ČTK

Přemysl Cenkl (47) pracoval jako obchodní ředitel ČTK od roku 1993. Byl rovněž jedním ze zástupců agentury ve sdružení evropských tiskových agentur EANA a v obdobné světové organizaci MINDS. Od roku 2012 je za ČTK členem Samoregulační komise SPIR pro ochranu obsahu na internetu. V letech 1997 až 2000 působil také jako jednatel společnosti Newton IT, s.r.o., a v období 2002 až 2005 byl členem představenstva společnosti ČEKIA, a.s. ČTK byla v té době spoluvlastníkem (Newton IT) nebo vlastníkem (ČEKIA) zmíněných firem.

Jaroslav Richter (54) má v ČTK rozsáhlé redakční zkušenosti od krajského po zahraničního zpravodaje. Pracoval také jako vedoucí domácích zpravodajů, šéfeditor slovního zpravodajství a šéfredaktor multimediální redakce. Od roku 2010 je pověřen koordinací rozvojových a strategických aktivit agentury. Členem vedení ČTK je s pětiletou přestávkou, kdy byl zpravodajem ČTK v New Yorku, od roku 1992.

Karel Petrák (39) je v ČTK od roku 2010, předtím pracoval 11 let v její dceřiné společnosti Neris, agentuře ČTK pro Internet a nová média. Začínal jako redaktor serveru Sportovninoviny.cz, od roku 2002 byl šéfredaktorem Českých novin. Působil také jako jednatel Neris. Od integrace Neris do ČTK vede její online oddělení. Je jedním z dvojice zástupců ČTK v mezinárodním sdružení tiskových agentur MINDS International, které se zabývá technickými a obchodními inovacemi ve zpravodajství.