V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Dm drogerie stáhla z trhu kojeneckou výživu Babylove, našla v ní chlór

Drogistický řetězec Dm drogerie stahuje z prodeje na českém trhu kojeneckou výživu své privátní značky Babylove, konkrétně produkt s příchutí jahoda, malina & jablko o hmotnosti 190 kg pro kojence od ukončeného 4. měsíce. Opatření se týká výrobků s minimálním datem trvanlivosti 5. července 2019. Firma to oznámila v tiskovém prohlášení.

Kojenecký příkrm Babylove

Kojenecký příkrm Babylove

Drogerie v kojeneckém příkrmu Babylove našla při vlastních kontrolách zbytky čisticího prostředku s obsahem chlóru. Ke stažení přistupuje Dm drogerie podle svých slov „z preventivních důvodů, jelikož nelze vyloučit, že se tyto látky nedostaly i do ostatních produktů s minimálním datem trvanlivosti 5. července 2019“. Chlorát se mohl podle drogerie do příkrmů dostat v důsledku použití chlorované vody během zpracování surovin, případně při dezinfikování přístrojů používaných při zpracování surovin.

Zvýšený příjem chlorátu v jediném dni může u lidí vést k omezení schopnosti krve vázat kyslík a může bránit příjmu jódu. „Zákazníky, kteří si výše uvedený produkt zakoupili, prosíme, aby jej nekonzumovali a vrátili v kterékoli prodejně Dm se zárukou vrácení peněz. Kvalita nabízených výrobků má pro nás vysokou prioritu, proto velice litujeme vzniklé situace a zákazníkům se za tuto nepříjemnost omlouváme,“ omluvil se řetězec Dm drogerie spotřebitelům.