Do čela AKA chtějí Češpivová a Slezák, Binar už ne

Jan Binar už nekandiduje, oborová Asociace komunikačních agentur dostane nového šéfa.

Jan Binar

Jan Binar vedl AKA jako prezident od roku 2012

Na funkci prezidenta Asociace komunikačních agentur (AKA) jsou před nadcházející valnou hromadou dva kandidáti. Jsou jimi - v abecedním pořadí - Lucie Češpivová z agentury DorlandMarek Slezák z agentury Boomerang Communication. Dosavadní prezident AKA šéf McCannu Jan Binar, který asociaci vedl po čtyři dvouletá období od roku 2012, funkci obhajovat nebude.

„Prezidentem jsem čtyři volební období. Šel jsem do toho s cílem pomoci vytvořit vysokou školu zaměřenou na kreativitu. To máme se vznikem Vysoké školy kreativní komunikace hotovo. Desítky studentů se zapojují do agentur. Dalším cílem bylo transformovat asociaci na agilní organizaci, která pomáhá členům, zvyšuje prestiž oboru a rozvíjí hodnotu i velkost trhu. Počet výstupů, jejich kvalitu i zapojení agentur jsme znásobili. Určitě není hotovo a věděl bych, co dělat dál. Po osmi letech jsem se také rozhlížel a ptal, jestli nechce přispět někdo jiný. Když jsem zjistil, že má zájem kandidovat Lucie Češpivová, rozhodl jsem se jí místo uvolnit. V posledních letech posouvala asociaci zásadním způsobem dopředu. Má skvělé výsledky. Velkou podporu mezi členy a čas i energii a dobré plány. Rád budu dál přispívat, pokud na mě při její rychlosti a výkonu nějaká práce zbude,“ řekl Binar.

„Mým cílem je pokračovat v nastoleném směru, aby AKA byla silnou profesní organizaci, schopnou hájit zájmy svých členů a prestiž komunikačního oboru jako celku. Ze dne na den jsme se nedávno probudili z období růstu investic do období stagnace a nejistoty. Věřím, že to je situace, kdy profesní organizace má nejvíc šancí prokázat svou roli a užitečnost. A jsem přesvědčena, že dobré základy, které AKA získala v posledních letech, nám nyní pomohou v našem úsilí podpořit co nejrychlejší restart ekonomiky,“ popisuje Lucie Češpivová.

Lucie Češpivová

Lucie Češpivová

„Svoji kandidaturu jsem nezvažoval do té doby, než mě oslovilo pro mne několik velmi respektovaných osobností z oboru s tím, že dle jejich soudu mohu do vedení AKA přinést pozitivní impuls a čerstvý vítr. To byl důvod, proč jsem se nakonec rozhodl kandidovat. Sám za sebe nemám ambici ani touhu po této funkci, protože dobře vím, že mi nepřinese všeliké benefity ani slávu, spíše naopak bude to více práce a starostí provázených i leckdy příslušným nevděkem. Nicméně jsem ochoten toto podstoupit, protože na AKA mi nesmírně záleží a uvědomuji si sílu, kterou jako asociace můžeme společně vyvinout pro větší prosperitu celého našeho průmyslu,“ přiblížil Marek Slezák.

Marek Slezák

Marek Slezák

Valná hromada s volbou nového prezídia, které pak zvolí nového prezidenta, by měla začít příští úterý 28. dubna.