V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Do Česka přichází About You, německý internetový obchod s módou

E-shop s oblečením a obuví About You spustil svou českou verzi. Po Německu, Rakousku, Švýcarsku, Nizozemsku, Belgii a Polsku je Česko šestým trhem, kde původně německá platforma funguje. Sídlí v německém Hamburku a v roce 2014 ji založili mladí podnikatelé s orientací na technologie Sebastian Betz a Tarek Müller spolu s stratégem Hannesem Wiesem. Je součástí zásilkové Otto Group. Nyní se považuje za druhého největšího německého online maloobchodníka s módou, před ním je značka Zalando, která před pár měsíci také vstoupila na český trh.

Expanze About You se děje poté, co do platformy vložil investiční holding Heartland skupiny Bestseller částku 300 milionů dolarů. „Český trh pro nás představuje obrovský potenciál a doufáme, že porosteme opravdu rychle,“ říká generální ředitel About You Tarek Müller. Společnost dosáhla v roce 2017/18 tržeb 283 milionů eur (asi 7,3 miliardy Kč). V letošním fiskálním roce očekává prodeje ve výši 450 až 480 milionů eur (přes 12 miliard Kč), což se rovná ročnímu objemu transakcí v hodnotě více než 1,6 miliardy eur (přes 41 miliard Kč).

About You posouvá klasický nákup v e-shopu k personalizované nabídce. Nabídku totiž upravuje podle preferencí a stylu zákazníka. V Česku německý e-shop startuje s víc než 70.000 produkty od víc než 500 značek. Mezi nimi jsou Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Gap, Polo Ralph Lauren, Abercombrie & Fitch nebo třeba Hugo Boss.