Do Hospodářek se z Forbesu vrací reportér Kreč

Luboš Kreč

Luboš Kreč

Do vydavatelství Economia se po roce vrací Luboš Kreč. Uplynulý rok strávil jako reportér tištěného měsíčníku Forbes, jehož česká mutace momentálně redukuje svou online redakci. Kreč v Economii působil v letech 2008 až 2018 v různých pozicích v deníku Hospodářské noviny, od podzimu 2016 byl šéfredaktorem politického zpravodajství a publicistiky. Předtím pracoval v iDnes.cz nebo v Týdnu. Teď má v newsroomu Economie řídit projekty spojené s Hospodářkami a na tvorbě obsahu se má podílet i autorsky.

Josef Greš

Josef Greš

Tým Aktuálně.cz, jeden ze zpravodajských webů Economie, doplnil Josef Greš. Přišel z Lidových novin, předtím prošel i redakcemi Respektu či Hospodářských novin. V Aktuálně.cz teď dostal na starost vedení rubriky Názory. „Chceme udržet kvalitní autory komentářů, vyhledávat nové napříč generacemi a regiony i zkoušet nové formáty, což nejde bez zkušeného organizátora a člověka s citem pro text i lidi,“ prohlásil ke Grešově příchodu šéfredaktor Aktuálně.cz Josef Pazderka.

Economia kromě Hospodářských novin vydává na papíře týdeníky Ekonom a Respekt a pět úžeji zaměřených magazínů. Ředitelkou redakcí Economie je od letošního února Zuzana Kleknerová. Šéfredaktorem HN je Martin Jašminský.