V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Do Httpool přichází jako partner Vedej

Pod obchodního zástupce Twitteru a Spotify přejde v Česku Vedejem provozovaná platforma PopMarker.

Martin Vedej, nový podílník Httpool

Martin Vedej, nový podílník Httpool. Foto: Vojta Herout

Martin Vedej, někdejší obchodní manažer mediálních firem Centrum Holdings, Mediafax či Ringier, který loni na českém trhu rozjížděl pod vlastní firmou Safe Media Solutions platformu pro inzerci ve fotografiích PopMarker, se nově stal partnerem tuzemské pobočky agentury Httpool. Ta od loňska v Česku prodává reklamu na sociální síti Twitter a na hudební platformě Spotify.

Vedej se v nové roli představil na dnešním Digiveletrhu, pořádaném Médiářem. Jak řekl, získal menšinový podíl v českém zastoupení Httpool, které má kyperskou matku, a společně s dosavadním šéfem pobočky Radkem Vašíčkem působí jako managing partner. Dodal, že jeho inzertní platforma Pop Marker přejde pod hlavičku Httpool. Tým posílený o Vedeje nyní chystá spuštění inzertní videosítě, která pro prodej ploch bude využívat i real-time bidding.

Podle Vašíčka Httpool také letos v Česku přijde s inzertním nástrojem Twitter Amplify, který umožní šířit videa a s nimi i propagační spoty, start služby hodlá navázat na květnové mistrovství světa v hokeji.

Aljoša Jenko

Zakladatelem a generálním ředitelem Httpool je Aljoša Jenko