Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Do MF Dnes přišli se Slonkovou další lidi z Aktuálně.cz

Nová šéfredaktorka Sabina Slonková si do Mafry přivedla několik kolegů z předchozího působiště, z vydavatelství Economia.

Sabina Slonková. Foto: Profimedia.cz / Mafra / Tomáš Krist

Sabina Slonková. Foto: Profimedia.cz / Mafra / Tomáš Krist

Nová šéfredaktorka deníku MF Dnes Sabina Slonková s sebou do vydavatelství Mafra přivedla další lidi z konkurenční Economie, kde se loni masivně propouštělo. V redakci MF Dnes, kterou Slonková řídí od ledna, přibyli Petr Holub, Eliška Bártová, Zdeněk John, Simona Holecová a Martin Novák, všichni z Aktuálně.cz. Pro tento web pracovala i Slonková, zároveň byla hlavní jménem digitálního deníku Insider.

Holub býval šéfredaktorem Respektu a v Aktuálně.cz šéfreportérem (dál se hodlá věnovat politice, korupci, zdravotnictví či problematice fondů EU). Zdeněk John je bývalý zástupce šéfredaktora Hospodářských novin, Simona Holecová šéfeditorka Aktuálně.cz, Nováka Slonková představuje jako válečného reportéra a laureáta ceny za literaturu faktu.

„Nástup těchto žurnalistických osobností je pro nás naplněním ambice MF Dnes být dlouhodobě nejvlivnějšími novinami v Česku. Spolu se současnými profesionály v deníku vytvoří silný autorský a editorský tým moderních novin a pomohou více zkvalitnit obsah listu,“ prohlásila Slonková.

Economia patří Zdeňku Bakalovi, Mafru loni koupil Andrej Babiš. Krátce poté se rozhodl z MF Dnes odejít šéfredaktor Robert Čásenský, přední reportéři listu Jana Klímová (přešla do týdeníku Respekt vydávaného Economií) a Jaroslav Kmenta či vedoucí newsroomu a sobotní přílohy Kavárna Michal Musil.