V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Do Prahy přichází další půjčovna aut, italský Anytime

Toyota Yaris Hybrid

V nabídce Anytime bude několik set vozů Toyota Yaris Hybrid s automatickou převodovkou a parkovací kamerou

Do Prahy přichází další služba pro půjčování aut, původem italský Anytime Carsharing. Na začátku dubna zahájila firma možnost registrace uživatelů přes mobilní aplikaci a do měsíce začne nabízet služby sdílení vozidel. Umožňuje vyhledávat, rezervovat a odemykat auta přímo z aplikace, v níž si uživatel musí vytvořit svůj profil. K tomu je třeba nahrát průkaz totožnosti, řidičský průkaz a pořídit selfie. „Po schválení registrace si zákazník může vybrat nejbližší auto Anytime a rezervovat jej prostřednictvím mobilní aplikace. Aplikace najde nejbližší auto a vytvoří k němu trasu. Klient pak bude mít 20 minut zdarma, aby se k rezervovanému vozu dostal. Pak jen pomocí aplikace auto otevře a může vyrazit,“ říká ředitel Anytime v Česku Milan Beutl.

Pronájem vozidel lze počítat na minuty, hodiny nebo na dny, přičemž minuta jízdy uživatele stojí 1,99 Kč. V ceně pronájmu je benzín, mytí, pojištění vozu a bezplatné parkování v modrých a fialových zónách. Platba za pronájem proběhne automaticky po ukončení pronájmu z připojené platební karty. V nabídce Anytime bude několik set vozidel Toyota Yaris Hybrid s automatickou převodovkou a parkovací kamerou. Část vozů má ve výbavě i bluetooth. Aplikace pro využití vozů Anytime je dostupná pro Android a iOS zdarma.