Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

 

Do Prahy přichází síť na dobíjení mobilů Free Charging

Služba umožňuje nabít si telefon v terénu, mapa míst je v aplikaci. Slovenského provozovatele Charge Group v Česku zastupuje Global Marketing, spoluvlastník Médiáře.

Na český trh vstupuje služba free chaarging

Na český trh vstupuje služba Free Charging

Baterka v mobilu nebo v tabletu hlásí poslední dílek před vybitím, jste ve městě a nemáte po ruce nabíječku. Takovou situaci chce řešit nová služba Free Charging, kterou spustila na Slovensku skupina Charge Group. Ta od září otevírá své zastoupení v Praze, kde ji bude reprezentovat spoluvlastník Médiáře, společnost Global Marketing.

„Není nic moc příjemného dotazovat se číšníků v restauracích, zda si u nich můžete dobít mobilní zařízení, navíc s sebou musíte mít nabíječku. V případě nové služby ale můžete přístroj rovnou připojit k zařízení se vstupy uzpůsobenými pro iPhone i Android. Součástí projektu je také speciální navigační mobilní aplikace, která zachytí do mapy každé místo, které se zapojí do sítě těchto zařízení. Uživatelům mobilních přístrojů, kteří si ji nainstalují, pak aplikace ukáže v navigaci nejbližší místo, kde si mohou svůj telefon nebo tablet dobít,“ popisuje novou službu jednatel Global Marketingu Michal Bařina.

Zařízení dobíjí mobily i tablety

Zařízení dobíjí mobily i tablety

Prvním místem v Praze, kde lze novou službu vyzkoušet, se stalo Global Centrum, konferenční prostor Global Marketingu ve Vysočanech. Služba cílí na sítě lepších restaurací a kaváren, konferenční centra, fitness centra, kina a podobně. Každé místo, které se do ní zapojí, získá propagační samolepku a objeví se v databázi navigační aplikace.

Služba je placená a financuje ji právě provozovatel podniku, který se zapojí do sítě nabíjecích míst. Jednorázový registrační poplatek dělá 40 eur. Za dalších 160 eur pak získá čtyři nabíjecí sety, propagační nálepku na provozovnu a umístění do aplikace. K tomu dostane možnost reklamy v této aplikaci, kdy za jedno euro ročně může ke svému heslu v navigační databázi připojovat i aktuální informace o svých akcích a nabídkách.

„Na Slovensku funguje služba zhruba tři měsíce a v současnosti tam zahrnuje přibližně stovku nabíjejích míst. U nás si ji lidé budou moci poprvé vyzkoušet na společné konferenci Médiáře a Global Marketingu, nazvané Videomarketing 2015, která se uskuteční 11. září v prostorách našeho konferenčního centra,“ uvádí Bařina.

Podle šéfa slovenské skupiny Charge Group Kristiána Molnára se dobíjecími místy staly na Slovensku čerpací stanice sítě Slovnaft či restaurační sítě Villa Risa a Kaštiel. Kromě Česka skupina vstupuje v současnosti také do Maďarska a jejím dlouhodobým záměrem je dosáhnout sta tisíc dobíjecích míst v rámci celé Evropy. „Na Slovensku chceme do konce letošního roku docílit takového pokrytí, aby každý člověk našel v aplikaci dobíjecí místo do pěti minut pěší chůze od stanoviště, na kterém se právě nachází,“ uzavírá Molnár.