V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Do Seznam Zpráv nastoupil Dražan z Echa

Pár měsíců po startu Televize Seznam „upravuje procesy“ ohledně externích dodavatelů.

Dosavadní zástupce šéfredaktora webu Echo24.cz a Týdeníku Echo Jan Dražan, v minulosti v Týdnu a Lidových novinách, od března nastoupil do týmu, který v Seznamu připravuje obsah internetových Seznam Zpráv a zároveň vysílání Televize Seznam. Obsadil pozici vedoucího editora. Začátkem letoška také do Seznamu přišly bývalá moderátorka České televize Petra Krmelová (mimo jiné Studio 6), která moderuje denní zpravodajská studia či Večerní zprávy, či editorka sociálních médií Veronika Jirků.

Jan Dražan (vlevo) a Jan Pergler

Jan Dražan (vlevo) provozují s Janem Perglerem Nakladatelství Zeď

Seznam Zprávy mají momentálně v týmu kolem 80 lidí, s externisty včetně Milana Šímy či Sabiny Slonkové jich na webu uvádí 90. Minimálně v části týmu, která provoz videowebu a také v lednu spuštěné televize zajišťuje technicky, přitom teď dochází k optimalizaci, jak vedení zpravodajské sekce Seznamu v čele s Jakubem Ungerem tento měsíc oznámilo zaměstnancům. „Optimalizace“ se tak podle informací Médiáře zatím dotkla pár míst kameramanů. Ostatním kameramanům, respektive střihačům byly naopak prodlouženy služby a částečně snížen plat.

Detaily podmínek, za jakých teď lidé ve zprávách Seznamu pracují, mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová odmítla komentovat s odkazem na to, že firma je nezveřejňuje běžně. Opakovaně odmítla, že firma plánuje „jakékoliv řízené snižování stavů za účelem šetření“. „Žádné razantní ani hromadné snižování stavů v redakci zpravodajství neprobíhá, i když nějaká přirozená fluktuace se samozřejmě projevuje i u nás,“ uvedla mluvčí a konkrétně jmenovala výše zmíněné příchozí.

„Po pár týdnech provozu televize upravujeme některé procesy, abychom maximálně využili kapacitu zdrojů, které máme k dispozici. Úpravy se týkají jen některých externích dodavatelů, u kterých upravujeme systém dodávky služeb,“ sdělila. „Upravili jsme například podmínky, za jakých odebíráme služby od externích dodavatelů zvukových služeb. Aby kvalita i cena odpovídala tomu, co potřebujeme,“ doplnila. „Rozvoj zpravodajství pak nadále patří mezi naše priority i pro letošní rok,“ uvedla také.