Do Seznam Zpráv přišli Maršál, Mihaliček a Neff

David Neff a Jan Mihaliček a fotoeditor Adam Maršál posílí fotoreportérský tým Seznamu.

Zpravodajský web Seznam Zprávy české internetové jedničky Seznam.cz staví fotoreportérský tým. Novými členy redakce se stali oceňovaní fotografové David Neff a Jan Mihaliček. Novým fotoeditorem je Adam Maršál. V redakčním týmu s nimi je Vojtěch Veškrna, fotoreportér Seznam Zpráv od roku 2019.

David Neff. Foto: Seznam.cz

David Neff. Foto: Seznam.cz

Neff od začátku devadesátých let pracoval v deníku MF Dnes mediální skupiny Mafra. Během svých zahraničních reportáží spolupracoval s americkou agenturou AP, později jeho fotografie přebírala francouzská agentura AFP. Po utlumení zahraničních reportáží v důsledku ekonomické krize se víc zaměřil na portrétní fotografii významných osobností. V posledních letech fotografoval v rámci Mafry i pro iDnes.cz, Lidové noviny a časopis Téma.

Jan Mihaliček. Foto: Seznam.cz

Jan Mihaliček. Foto: Seznam.cz

Mihaličkovy fotografické začátky spadají do doby před rokem 1989. Fotografoval především komunitu československého skateboardingu a snowboardingu a od roku 1987 spolupracoval s několika samizdatovými projekty. Od prosince 1989 působil jako fotoreportér Lidových novin. Fotografoval v Československu i ve světě. V roce 1994 byl členem přípravného týmu zpravodajského časopisu Týden a byl jedním z jeho fotografů. Nyní se zabývá sociální tematikou jako fotograf i kameraman. V roce 2018 se stal jedním ze zakládajících členů spolku 400 ASA, jenž usiluje o znovuoživení českého fotografického dokumentu.

Adam Maršál. Foto: Seznam.cz

Adam Maršál. Foto: Seznam.cz

Reportér, fotograf a copywriter Maršál působil v Lidových novinách, stál u zrodu webu Lidovky.cz. Tři roky pracoval jako reportér v Magazínu MF Dnes. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a pak nastoupil do začínajícího lifestylového časopisu Maxim, který jako zástupce šéfredaktora, editor a redakční fotograf spoluvytvářel 12 let. Od roku 2014 se živil psaním a focením na volné noze, přispíval do magazínů Welovecycling.com, Travel Digest, Muži v Česku nebo Reportér.