Na vysokoškoláky a absolventy cílí 3. ročník akce Nakafe, jež proběhne 25. dubna v Praze, Brně a Frýdku-Místku. Šestnáct členů Asociace komunikačních agentur (AKA) otevře brány zájemcům v rámci akce, již loni navštívilo 500 zájemců o práci v komunikaci. Vstup je grátis, lze přijít od 17 či od 19 hodin. „Počet návštěvníků z loňska překonáme,“ předpokládá Marek Hlavica, výkonný šéf AKA.

Do studia Brainz VR přišly Burešová a Myšková

Veronika Myšková a Lucie Marešová

Veronika Myšková a Lucie Marešová

Pražské kreativní studio Brainz VR, které se věnuje rozšířené a virtuální realitě, přijalo do klientského týmu projektovou manažerku Lucii Burešovou a Veroniku Myškovou na kreativu. Burešová se posledních sedm let pohybovala na pomezí architektury, webů a technologií. Pracovala jako architektka ve španělském studiu Gras Arquitectos nebo koordinátorka projektů v agentuře WebgardenMyšková spravovala obsah labelu Life is Porno i jeho prostoru Forbidden Spot. Na tvorbě komunikace se podílela i v neziskové organizaci Loono. Obě se zapojí do nového projektu virtuální reality pro značku Brit.

Brainz VR nedávno zajistilo instalaci v Českém domě na zimní olympiádě v jižní Koreji, realizovalo několik projektů pro automobilku Škoda nebo virtuální projížďku tramvají pro studio designérky Anny Marešové. „Pomalu se nám daří oslovovat s rozšířenou i virtuální realitou klienty mimo Česko a letos budeme dál posouvat tvorbu obsahu z našich úspěšných projektů směrem do zahraničí. Rozšíření týmu jde s tímto plánem v ruku v ruce,“ přibližuje Robin Pultera, spolumajitel Brainz VR (dalšími jsou Štěpán Kleník a Bohdan Tetiva, zároveň spoluvlastníci sesterské agentury Brainz).