Do vedení HN přibyl Mikulka, z čela Ekonomu odešel Martínek

Deník mění jednoho ze dvou zástupců šéfredaktora. Týdeník se po šesti letech loučí s šéfem.

Milan Mikulka

Milan Mikulka

Šéfredaktor Hospodářských novin Martin Jašminský má od začátku měsíce nového zástupce, je jím Milan Mikulka, dosavadní vedoucí ekonomické redakce deníku. Střídá Nikitu Poljakova. Médiáři to potvrdila Zuzana Kleknerová, ředitelka redakcí mediálního domu Economia, pod nějž deník spadá. Druhou zástupkyní šéfredaktora zůstává Jana Klímová.

„Zástupcem šéfredaktora Hospodářských novin je od 1. prosince Milan Mikulka. Milan zároveň zůstává šéfem ekonomického týmu HN. Stejné aranžmá se nám osvědčilo v domácím týmu – vede ho Jana Klímová, která je rovněž zástupkyní šéfredaktora. Nikita Poljakov se bude věnovat speciálním obsahovým projektům, které chceme výrazným způsobem rozvíjet,“ uvedla Kleknerová.

Poljakov, v minulosti stipendista nadace majitele Economie Zdeňka Bakaly a prezident Bakala Scholars, byl zástupcem od března 2017, do té doby vedl byznysový tým listu. Jako zástupce měl „rozvíjet B2B obsah v rámci Hospodářských novin i speciální tištěné a digitální obsahové projekty“. Vedení ekonomické redakce po Poljakovovi tehdy přebíral právě Mikulka. Ten v deníku dělá přes 12 let, s krátkou přestávkou, kterou podle Strategie bylo angažmá v Agrofertu Andreje Babiše. Klímová přišla do HN letos v září z Českého rozhlasu, do té doby vede domácí a je zástupkyní.

Vedením Ekonomu pověřen Kain

Personální změna se dotkla také týdeníku Ekonom téhož vydavatele. V Ekonomu skončil šéfredaktor Dalibor Martínek, o čemž už psalo i Info.cz. Martínek odešel po šesti letech, časopis vedl od ledna 2014. „S Daliborem Martínkem jsme se dohodli na ukončení jeho působení v roli šéfredaktora týdeníku Ekonom, a to ke konci listopadu. Vedením redakce je pověřen Petr Kain, nové číslo Ekonomu už bylo v jeho režii,“ přiblížila šéfka redakcí.

Titulní strana aktuálního vydání týdeníku Ekonom

Titulní strana aktuálního vydání týdeníku Ekonom

Kromě Kaina, dosavadního redaktora HN nově pověřeného řízením, jsou v tiráži jako redaktoři zapsáni Jan Němec, Josef PravecJan Richter. Případných posil do kmenové redakce podle Kleknerové není třeba.

„Obsah Ekonomu netvoří tři redaktoři, týdeník využívá synergií, které nabízí velký newsroom. Pravidelně do něj přispívají autoři z Hospodářských novin, Právního rádce a dalších titulů Economie. A tak by to mělo zůstat. Čtenáři Ekonomu jsou velmi podobní zejména čtenářům Hospodářských novin, oba tituly míří na stejnou cílovou skupinu. Spolupráce obou redakcí je tedy na místě,“ vysvětluje Zuzana Kleknerová.

Economia už dřív odmítla dotaz Médiáře, zda se neuvažuje o konci Ekonomu: „Ekonomický magazín patří do portfolia našeho mediálního domu. Značka Ekonom patří k nejhodnotnějším značkám na trhu vůbec. To je asi nejlepší odpověď na vaši otázku. Žádné další informace o případných změnách nebo o úvahách nad změnami nebudeme komentovat.“

Sdílejte