Do vedení programu ČT nastupuje někdejší hlavní dramaturg Febia Tomáš Motl

Management programu České televize od 1. února posiluje. Do funkce manažera programu ČT nastupuje Tomáš Motl, dosavadní šéfeditor internetové podoby českého vydání časopisu National Geographic, který vydává Sanoma Media Praha.

Tomáš Motl

Tomáš Motl

Médiáři to potvrdila mluvčí ČT Michaela Fričová.

Má být zástupcem ředitele programových okruhů ČT Milana Fridricha a podílet se na programové strategii kanálů ČT1 a ČT2. V Motlově gesci bude i celková programová dramaturgie dokumentární tvorby veřejnoprávní televize.

„Tomáš Motl posílí tým skladby programu, bude mít na starosti analýzu cyklických pořadů a bude se podílet na programování nových pořadů. Věřím, že využije i své zkušenosti z dokumentární tvorby na nové koncepci vzdělávacích a poznávacích pořadech a dokumentech,“ sdělil Médiáři Milan Fridrich.

Tomáš Motl se v minulosti jako hlavní dramaturg podílel na cyklech studia Febio Gen, Genus, Jak se žije, Oko, Cestománie a Nová Cestománie. Loni na jaře kandidoval do Rady ČT, dostal se do finále volby, ale nakonec zvolen nebyl.

V digitální televizi Z1 zodpovídal za dramaturgii původních dokumentů a šéfoval pořadu Interview Z1. Začátkem 90. let stál u zrodu časopisu Reflex.