V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Do vedení Žabky přišli Pavla Skalická, Matúš Novotný a Aleš Lysek

Radim Lunda

Šéf Žabky Radim Lunda

Tým obchodní sítě Žabka, tedy firmy Tesco Franchise Stores ČR, pod vedením generálního manažera Radima Lundy se rozšířil o tři nové členy. Novou provozní manažerkou se stala Pavla Skalická, tým finančního oddělení vede Matúš Novotný a v čele komerčního oddělení a zásobování je Aleš Lysek. Jak Retailku sdělil Václav Koukolíček, manažer komunikace Tesco Stores ČR, pod které síť Žabka od dubna 2011 spadá, manažeři obsazují nově zřízené pozice. Žabka chce posílit v několika ohledech. „Jde o poskytnutí kvalitní nabídky produktů, které reflektují lokalitu daného obchodu, užší spolupráce s franšízanty nebo vyhledávání dalších obchodních příležitostí,“ přiblížil Koukolíček.

Pavla Skalická

Pavla Skalická

Nová provozní manažerka Skalická bude zodpovědná hlavně za rozvoj sítě z provozního hlediska a dále za expanzi v rámci českého trhu. V Tesku, odkud přišla, v posledních letech pracovala jako personální manažerka pro malé formáty. Předtím dělala na provozních pozicích také v Kauflandu.

Matúš Novotný

Matúš Novotný

Nový šéf finančního oddělení Novotný v minulosti zastával různé pozice v Tesco Stores ČR, předtím působil v poradenské společnosti PwC.

Aleš Lysek

Aleš Lysek

Nový vedoucí týmu komerčního oddělení a zásobování Lysek přišel do Tesco Franchise Stores ČR v polovině letoška, rovněž z mateřské firmy Tesco Stores ČR, konkrétně z pozice ředitele moravského hypermarketu.