Dobrá máma, jo? Je to cuchta!

Spot na jogurt Dobrá máma představuje krkavčí matku a zřejmě i katastrofální manželku.

Slovo cuchta miluju a když jsem vymyslel ve vaně tenhle titulek, musel jsem si gratulovat. Měl jsem totiž první příležitost ho napsat. Byl to trochu nezvyk. Když poprvé píšu některé slovo, tak si ho po sobě čtu a mám divný pocit, že jsem ho asi napsal špatně, ale není tomu tak. No nic.

Sedím si normálně u televize a přepínám sto kanálů, mezi nimiž v posledních týdnech stabilní kvalitou a tématy vyniká Fine Living Network. Abychom se ho náhodou nepřesytili, přepínám a hledám reklamní blok. Spot na jogurt Dobrá máma jsem zachytil na začátku a přiznám se, měl jsem hysťák.

Rozeberme si příběh. Rodina s dvěma většími dětmi (nejsou to žádná mimina, která by potřebovala neustálou péči, a žena tak má spoustu času na jiné věci) se sejde ke svačině. Všichni včetně dospělých dostanou každý tentýž jeden jogurt Dobrá máma.

Je to dost šílené, nezdá se vám? Tedy nikoliv fakt, že se matka na všechno vybodla, to bychom jí mohli odpustit, ale tohle bych nenazýval „dobrou mámou“. Něco podobného zvládnou sestry v nemocnicích i vězeňská služba ve výkonu trestu. Zvládnou to i v blázinci. Ve školní jídelně. V domově důchodců. Zvládne to i krkavčí matka, macecha, cizí člověk, nezvládne to leda debil. Prostě není na tom ani nic dobrého, natož mateřského, což by stálo za koexistenci s názvem Dobrá máma.

Tahle matka je cuchta. Ne že by něco uvařila, když má volno a nemusí se o nic starat. Ne že by dala chudákům dětem k jogurtu čerstvé ovoce, což by trvalo asi tak sedm minut od umytí po nakrájení. Prostě koupila čtyři jogurty a nazdar. Ani náznak nápadu, jak být opravdu dobrou mámou. Samozřejmě, že je možné představit si, že každý den pětkrát denně své rodině podstrojuje a pouze dnes udělala výjimku, ale to by to potom měla doprovázet vysvětlením: Dneska nevařím, ženská není otrok atd., takže dostanete jen Dobrou mámu, ale ta je móc dobrá, tak strašně dobrá, že se z toho... zblázníte.

Co se mě snad dotýká ještě víc, je, že dospělý muž dostane totožnou porci jídla, jako malé dítě. Myslí si snad někdo, že mu to bude stačit? Já mám kdykoliv během dne bestiální hlad a kdyby mi někdo předložil tohle jako svačinku, byl by to důvod k - samozřejmě dočasnému - demonstrativnímu rozchodu.