V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Dodavatel vietnamských večerek Tamda Foods koupil opuštěné OC Všebořice

Obchodní centrum Všebořice poblíž Ústí nad Labem

Bývalé obchodní centrum Všebořice poblíž Ústí nad Labem získalo nového majitele. Firma Bainbridge, která objekt vybudovala, ho za poradenské asistence CBRE prodala přednímu dodavateli vietnamských večerek Tamda Foods. Cena nebyla zveřejněna a nový majitel odmítl svůj nákup na severu Čech komentovat. „Prodej takto specifického obchodního centra je všeobecně dlouhodobá záležitost. V jednání bylo několik zájemců, kteří zvažovali koupi a využití obchodního centra. Zvažovalo se zde i vybudování kasina. Těší nás, že došlo k úspěšnému dokončení transakce, prostor tak znovu ožije,“ komentuje Peter Wojtusiak, associate director investment properties CBRE.

Obchodní centrum se nachází pět kilometrů severozápadně od Ústí nad Labem. Bylo postaveno v roce 1999 a jeho nájemní plocha přesahuje 18.000 metrů čtverečních. Před třemi lety zde z ekonomických důvodů ukončil své působení hlavní nájemník centra, britský obchodní řetězec Tesco. Postupně začali odcházet i další, například obchod se sportovním zbožím Hervis nebo síť rychlého občerstvení McDonald’s, až celý objekt nakonec zůstal prázdný, což vedlo k rozhodnutí nabídnout retailovou nemovitost k prodeji. 

OC Všebořice v době svého fungování

Obchodní centrum Všebořice v době svého fungování

Tamda Foods prodává potraviny a drogistické zboží. Funguje na podobném principu jako velkoobchodní řetězec Makro, kterému na trhu konkuruje. Od roku 2011 provozuje prodejnu s názvem Potraviny - Nápoje - Drogerie v pražské tržnici Sapa v pražské městské části Libuš. O čtyři roky později přidala pobočku v tržnici Vinamo v brněnských Černovicích. V roce 2013 začala provozovat službu Tamda Express, která je dostupná ve čtyřech jazykových mutacích (vietnamština, čínština, angličtina a čeština) a poskytuje doručení objednávek do domu.

Firmě se daří, což v posledních letech dokazují tržby přesahující miliardu korun. Kromě vietnamských večerek ji jako dodavatele využívají online prodejci potravin Rohlik.cz a Košík.cz. V současné době čeká Tamda Foods na vybudování nového centrálního skladu o rozloze přes 20.000 metrů čtverečních v Hostivicích u Prahy v areálu logistického parku Segro poblíž dálnice D6, jak upozornil deník E15. Podle něj mají být nové sklady odpovědí konkurenčnímu Makru, který v Praze buduje logistické centrum přes 50.000 metrů čtverečních u dálnice D8.