Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Dohnálková zůstává v čele Rady Českého rozhlasu

  • ČTK
  • 26. 04. 2018 00:35
Hana Dohnálková. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Hana Dohnálková. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Staronovou předsedkyní Rady Českého rozhlasu bude další dva roky Hana Dohnálková. Funkci zastávala i v předchozím období. Rada ji zvolila na svém středečním zasedání. Na místa dvou místopředsedů rada zvolila dosavadního místopředsedu Jiřího Vejvodu, bývalého ředitele Českého rozhlasu 2, a radního a bývalého šéfredaktora Dvojky Miroslava Dittricha. Dosavadní místopředseda Tomáš Kňourek funkci neobhajoval, protože mu příští rok v únoru končí mandát v radě.

Dohnálková je v devítičlenné rozhlasové radě od konce března 2014. Je členkou vedení PKF – Prague Philharmonia a učí hře na housle v Základní umělecké škole Dobřichovice. Publicista, moderátor a překladatel Vejvoda působí v radě také od roku 2014. Dittrich, který byl zároveň zvolen mluvčím rady, zasedá v radě od ledna 2017. Veřejnoprávní Český rozhlas letos hospodaří s náklady a výnosy 2,253 miliardy Kč. Vyrovnaný rozpočet je o 16,7 milionu Kč vyšší než loni.