Dohra akvizice Mall Group: Allegro přebírá i mediální tým e-shopu Vivantis

K novému majiteli Mall Group přechází čtveřice nákupčích reklamního prostoru v médiích.

Půl roku po oznámení převzetí české Mall Group polskou skupinou Allegro dobíhá návazný drobný deal. Z Mall Group byly ještě před jejím prodejem Polákům vyčleněny online supermarket Košík.cz, fintech startup Mall Pay (ten pak minulý měsíc převzala ČSOB), internetová televize Mall.tv a e-shop Vivantis, ty nebyly součástí transakce, nicméně právě Vivantisu se aktuální změna týká. Do nového působiště totiž přechází čtveřice jeho dosavadních pracovníků, kteří pro něj dosud nakupovali mediální prostor.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže minulý týden informoval o svém pravomocném rozhodnutí, na jehož základě bude moci Allegro.eu získat možnost nepřímo výlučně kontrolovat část akciové společnosti Vivantis, která se zabývá právě nákupem reklamního prostoru v médiích. To podle českého antimonopolního úřadu nenaruší hospodářskou soutěž.

„Allegro.eu nekupuje a ani nemá v plánu koupit český e-shop Vivantis,“ zdůrazňuje mluvčí Mall Group Pavla Hobíková. „Společnosti se pouze domluvily na přechodu čtyřčlenného týmu, který se stará o nákup inzerce a mediálního prostoru,“ vysvětluje na dotaz Médiáře. „Vzhledem k faktu, že skupina Allegro je veřejně obchodovaná na varšavské burze, vyžaduje i taková transakce formální notifikaci na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Výsledkem transakce nebude spojení společností, nedojde ani k žádnému byznysovému propojení nebo spojení e-shopů. Entity zůstanou samostatně i nadále s odlišnými vlastníky,“ dodává Hobíková.