Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Dokument Šmejdi na ČT1 vidělo nadprůměrných 1,2 milionu diváků

Šmejdi. Repro: ceskatelevize.cz

Šmejdi. Repro: ceskatelevize.cz

Nadprůměrným výsledkem skončil úterní večerní program České televize. Dokument Šmejdi autorek Silvie Dymákové a Romany Mazalové, o praktikách firem pořádajících předvádecí akce a zájezdy, sledovalo včera od 20 hodin na ČT1 1,16 milionu diváků starších patnácti let, aspoň na tři minuty si přitom pořad pustilo 1,92 milionu diváků. Vidělo ho 28 % těch, kdo měli v tu dobu zapnutou televizi.

Informuje o tom ČT na Facebooku. Jde o lepší výsledek, než měla ČT1 v úterý s hlavním pořadem večera po celé září – Donutilovy etudy, respektive Nejlepší trapasy v tomto čase lákaly mezi 470 a 670 tisíci diváků.

Filmové centrum ČT uvádí, že Šmejdi jsou “nejnavštěvovanější dokument roku a jeden z nejdiskutovanějších českých filmů všech dob”. Mají mít volné pokračování, výrazná slovenská dokumentaristka Zuzana Piussi pro ČT připravuje snímek Fenomén Šmejdi, rozhovory s aktéry původního snímku i skryté záběry z dalších předváděcích akcí.

Nejsledovanějším pořadem večera byla tradičně Ordinace v růžové zahradě 2, byť s horšími čísly než obvykle – včera dosáhla 1,64 milionu diváků při podílu 39 %. Souběžné další Zúčtování VyVolených na Primě zaujalo 344.000 lidí při podílu 8 %, seriál Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti na Barrandově 85.000 při podílu 2 %.