Dokumentární Prima Zoom, čtvrtý kanál Primy, odstartuje 1. února

Druhá nejsledovanější komerční televize dnes oficiálně představila svůj další tematický kanál.

Kanál pro všechny, kteří chtějí vědět víc, tak Prima popisuje kanál Zoom, který začne vysílat 1. února. Cílovou skupinou podle programového šéfa Primy Petra Vladyky budou hlavně muži starší 35 let. Kanál bude vysílat 18 hodin denně, od 8. do 2. ranní, v multiplexu 3 Českých radiokomunikací, v kabelu UPC či na satelitu Astra (Skylink).

Logo Primy Zoom od studia Oficina

Logo Primy Zoom od studia Oficina

Prima pro Zoom zvolila - podle Vladykových slov - podobný způsob reprízování jako Discovery Channel. Připravila každodenní blok od 20 do 23 hodin, vždy s třemi premiérovými dokumenty. Tyto bloky se budou opakovat vždy celý den.

V pondělí to budou katastrofy, v úterý historická témata, ve středu přírodní, ve čtvrtek válečné, v pátek „podmořské“, v sobotu o zvířatech, v neděli o zemi a vesmíru.

Jak Médiáři řekl generální ředitel Primy Martin Konrád, do konce srpna by se měla reklama na Zoom prodávat na základě pásmového ceníku, od září - pokud ve čtyřech po sobě jdoucích týdnech dosáhne aspoň 1% podílu na sledovanosti - bude zařazen do nabídky Media Clubu, společného mediálního zastupitelství kanálu Primy a televize Barrandov.

S kanálem je úzce provázán online magazín Prima-zoom.cz. „Před velkými tématy budeme témata rozpracovávat na webu, po odvysílání nabídneme další úhly pohledů, od jiných vědců či cestovatelů,“ uvedl šéf internetu Primy Daniel Grunt.

O web se bude starat bývalý editor National-geographic.cz Tomáš Karlík. Přispívat externě mají Jan Rybář, Topi Pigula, Richard Jaroněk, Jana Poledníková, Michal Josephy či Lukáš Synek.

Na dvě třetiny televizního obsahu pro Zoom má Prima podle Grunta internetová práva. „Nabídneme šedesát plnoformátových dokumentů měsíčně, samozřejmě zdarma,“ prohlásil.

Zoom bude čtvrtým kanálem Primy, vedle hlavní, rodinné stanice Family, Cool pro muže a Love pro ženy. Logo i grafiku nového kanálu připravilo , jak je u Primy zvykem, studio Oficina.