Dokumentární Prima Zoom rozšiřuje vysílání na 24 hodin denně, podpoří to kampaní

Počínaje pondělím 6. května rozšiřuje Prima Zoom, dokumentární kanál televize Prima, své vysílání na 24 hodin denně místo dosavadních 18. Chystá přitom víc premiér - místo současného bloku od 20 do 23 hodin na čtyři denně ve dvojbloku od 18 do 20 a od 20 do 22 hodin - a dvojnásobný tematický záběr.

Logo Primy Zoom od studia Oficina

Logo Primy Zoom od studia Oficina

Stanice dosud uváděla tři hodinové premiéry denně, mezi 20. a 23. hodinou, ty pak opakovala ještě pětkrát denně. Vysílala 18 hodin denně - mezi od 8 ráno do 2 hodin ráno dalšího dne. Po postupném přechodu na nové nonstop schéma bude celodenní struktura vysílání vždy dvakrát dva dvouhodinové bloky - 6 až 10 hodin, 10 až 14 hodin, 14 až 18 hodin, 18 až 22 hodin, 22 až 2 hodiny a 2 až 6 hodin ráno.

Prima Zoom vysílá od 1. února, měla raketový start, hned první měsíc dosáhla celodenního podílu na sledovanosti 3,3 % v obecné skupině diváků starších patnácti let, v březnu ale spadla na 2,4 %.

Staví na dokumentech kupovaných především od BBC, National Geographic, Discovery či německé ZDF. Dosud nabízela sedm tematických oblastí. Nyní jich bude čtrnáct: přibyly Zázraky vědy a techniky, Záhady a konspirace, Zločin pod lupou, Cestovatelé a dobrodruzi, Volání divočiny a Odkaz dávných civilizací, osamostatní se Ztracený svět dinosaurů. Na dvojnásobek se přitom prodlouží nejžádanější bloky o historii a o zvířatech.

premiérové bloky 18.00 – 20.00 20.00 – 22.00
pondělí Volání divočiny Největší katastrofy
úterý Cestovatelé a dobrodruzi Po stopách historie
středa Zločin pod lupou Fascinující příroda
čtvrtek Tajemství Země a vesmíru Zaostřeno na války
pátek Záhady a konspirace Úžasné oceány
sobota Odkaz dávných civilizací Úchvatná říše zvířat
neděle Zázraky vědy a techniky Ztracený svět dinosaurů

Rozšíření vysílací plochy podpoří kampaň, která potrvá do poloviny června. Inzeráty vznikly in-hous, vyjdou v MF Dnes, pondělní příloze Ona Dnes, Metru, regionálních Denících, Blesku, Blesku pro ženy, v Aha! a objeví se na iDnes.cz a doplní je rozhlasové spoty a nestandardní upoutávky - na stanicích Českého rozhlasu a na rádiích Impuls, Beat, Kiss, Hey!, Jizera a Country.

Civilizace

Civilizace

Divočina

Divočina

Záhady

Záhady

Zločin

Zločin

Prima Zoom se též marketingově spojuje se zoo ve Dvoře Králové - její diváci se budou podílet na výběru jmen pro mláďata tamních lemurů, poktří je pak tváře Primy.