V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Domácí redakci LN povede Adam Junek, vrátit se má Kateřina Šafaříková

Adam Junek a Kateřina Šafaříková. Repro: Česká pozice, archiv

Adam Junek a Kateřina Šafaříková. Repro: Česká pozice, archiv

Nastupující šéfredaktor Lidových novin István Léko si s sebou z České pozice, kterou založil a tři roky vedl, přivede Adama Junka. Junek bude od 1. prosince vedoucím domácí redakce LN. Redakci to dnes oznámil Veselin Vačkov, pověřený řízením do nástupu Léka.

Junek střídá Vladimíra Křivku, který byl v domácí redakci LN od dubna 2010 a od prosince nastupuje do centra zpravodajství Českého rozhlasu.

Adam Junek začínal jako reportér Hospodářských novin, později dělal vedoucího ekonomické rubriky, šéfeditora a zástupce šéfredaktora Aktuálně.cz. V letech 2010 až 2013 byl zástupcem šéfredaktora týdeníku Euro. Pro Českou pozici psal poslední dva měsíce. Jeho prvním úkolem v Lidovkách je personální posílení domácího oddělení, uvedl Vačkov.

Jednou z prvních posil má být podle Vačkovova oznámení redakci Kateřina Šafaříková, která v minulosti působila jako bruselská zpravodajka LN. Poté psala do Respektu, od loňského října vedla tým analytických reportérů v divizi Nová média České televize, odtud ale po změnách ve struktuře tohoto oddělení odchází.

Šafaříková ale Médiáři sdělila, že od prosince nastupuje do České pozice a její nástup do LN je otevřený, proběhnout má „někdy příští rok“. Mafra, vydavatelství Lidových novin vlastněné Andrejem Babišem, nicméně hodlá Českou pozici příští rok převzít.