Dopravce Arriva přichází s časopisem pro cestující

Magazín Arr Via vychází v mutacích pro Česko a pro Moravu, vydává ho Luova Publishing.

Arr via

Titulní strana prvního čísla časopisu Arr via poutá na dvojrozhovor s písničkářem Pokáčem a jeho paní Eliškou Klučinovou. Časopis vezme čtenáře na projížďku po nejkrásnějších tratích Švýcarska, do zákulisí příprav vizionářského cestování v kapslích pod značkou Hyperloop nebo výroby autobusů Scania s digitálními zrcátky, které Arriva od poloviny srpna nasazuje na Arriva Expressy. Speciální povídku napsala pro první číslo časopisu Bára Nesvadbová, vlakovou pohádku na cesty pak autorka dětských knížek Kateřina Kubalová. Prostor mají také regionální pozvánky na různé akce a zajímaví lidé z Arrivy.

Od 27. září se cestující ve vlacích a dálkových autobusech Arriva setkávají s novým časopisem Arr via. Dopravce, který spadá pod Deutsche Bahn, do tohoto segmentu vstupuje vůbec poprvé, pasažérům tak chce poskytnout lifestylové čtení na delší cesty. Široké veřejnosti je pak magazín k dispozici na internetu. Arr via bude mít dvě mutace, jednu pro Čechy a jednu pro Moravu. Osm stránek uvnitř čísla z celkových 60 se bude lišit regionálními informacemi pro tamní cestující. Další číslo má vyjít v dubnu 2024.

„V době, kdy tráví každý z nás hodiny pohledem na displej počítače nebo telefonu, bude klasický papírový časopis na cestu příjemnou změnou,“ věří Daniel Adamka, generální ředitel skupiny Arriva. „Připravili jsme pro cestující zajímavé lifestylové čtení, které ale stojí i na tématech blízkých dopravě.“ Časopis pro Arrivu připravuje Luova Publishing, agentura specializovaná na content marketing. Ta spadá do komunikační skupiny Ewing a podíl v ní má Lenka Maureryová jako ředitelka agentury.

Mutace pro Čechy

Mutace pro Moravu

Sdílejte