Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Dopravní Zelená vlna začíná na Radiožurnálu vysílat nonstop

Český rozhlas vysílá Zelenou vlnu tradičně z Prahy, nově nyní z Ostravy. Foto: Profimedia.cz

Český rozhlas vysílá Zelenou vlnu tradičně z Prahy, nově nyní z Ostravy. Foto: Profimedia.cz

Radiožurnál, nejposluchanější okruh Českého rozhlasu, rozšiřuje své dopravní zpravodajství Zelená vlna na 24 hodin denně. Nově zavedené noční vysílání zajišťují redaktoři z přímo z Národního dopravního informačního centra v Ostravě. Tam mají k dispozici mimo jiné „telestěny“ se záběry stovek kamer zaměřených na české silnice a dálnice. Jde o nové redaktory vybrané na základě výběrového řízení v ostravském regionu, informoval rozhlas.

V Ranním Radiožurnálu vysílá Zelená vlna každou čtvrthodinu, v ostatní denní i noční době každou půlhodinu. V případě vážné dopravní nehody na dálnicích nebo důležitých tazích vstupuje Zelená vlna aktuálně do vysílání kdykoli mimo vyhrazené časy.

Denní vysílání bude i nadále zajištěno tradičně ze studií v Praze, s využitím všech důležitých dopravních zdrojů informací včetně zpráv od zhruba devíti tisíc dobrovolných zpravodajů z řad řidičů.

Dopravní informace rozhlas v Česku vysílá prostřednictvím kmitočtů Radiožurnálu, Vltavy a Reginy v systému RDS-TMC, které využívají satelitní navigace pro varování před uzavírkami, nehodami a kolonami.