Po roce přestává vycházet zpravodajský web Liberecké zprávy, z finančních důvodů. „Mimořádně vysoký a stále stoupající zájem uživatelů se nám bohužel vlastní vinou nedaří inzertně přetavit do odpovídajících tržeb,“ informovali vydavatelé Jan Stránský a Tomáš Tesař. Začínali v lednu 2019.

Dovozce a distributor vín Global Wines otevřel svou první prodejnu v Brně

Prodejna Global Wines v Brně

Prodejna Global Wines v Brně

Prodejna Global Wines v Brně

Prodejna Global Wines v Brně

Dovozce a distributor vín Global Wines v červenci otevřel svou první mimopražskou prodejnu, a to v brněnské ulici Štefánikova 56. Další tři prodejny má firma v Praze v Dejvicích, v Karlíně a na Smíchově. Global Wines v prodejně nabízí přes 2.000 položek, zároveň slouží prodejní prostor jako výdejní místo e-shopu global-wines.cz. Součástí obchodu je i ochutnávková zóna. Otevřeno má prodejna od pondělí do soboty.

Prodejna nabídne vína evropských i celosvětově známých a oblíbených vinařství jako jsou třeba italské Antinori, španělské vinařství Torres, rakouská vína z vinařství Johann Topf a Domäne Wachau, portugalské Real Companha Velha, novozélandské Villa Maria nebo francouzské vinařství Domaines Barons de Rothschild. Kromě tichých vín v Global Wines prodává i šampaňské a sekty, například španělský sekt typu Cava z vinařství Freixenet nebo šampaňské Lanson a Pol Roger.