DPD přebírá balíkové služby od přepravce Geis

Přepravní společnost DPDgroup převzala od skupina Geis její aktivity v oblasti balíkových služeb v České republice a na Slovensku. Fakticky se jedná o převzetí společností Geis Parcel CZ (Česká republika) a Geis Parcel SK (Slovensko), přičemž obě společnosti ve středoevropském regionu působily od devadesátých a byly dlouhodobě ziskové. „Poté, co jsme se v Česku a na Slovensku více než 25 let úspěšně podíleli na rozvoji balíkového trhu, je nyní ten pravý čas, abychom předali naše balíkové aktivity specializované balíkové společnosti s celoevropským pokrytím. V budoucnu se chceme soustředit na naše tradiční klíčové aktivity v oblasti spedičních služeb, smluvní skladové logistiky a letecké a námořní přepravy a dále tak rozšiřovat naši silnou pozici na trhu ve střední Evropě,“ komentovali odprodej balíkových služeb v prohlášení Hans-Georg Geis a Wolfgang Geis, řídící partneři skupiny Geis. „Trh s balíkovou přepravou neustále roste. Proto chceme i nadále zkvalitňovat a rozšiřovat služby pro naše zákazníky,” vysvětluje za DPD CZ Miloš Malaník, generální ředitel a jednatel společnosti.

Balíkové aktivity tvoří aktuálně čtvrtinu celkového obratu skupiny Geis v České republice a na Slovensku a 6 % obratu celé skupiny Geis. V oblasti balíkové logistiky bude Geis v budoucnu úzce spolupracovat s DPD. Ta je v regionu zastoupena společnostmi DPD CZ a DPD SK spadající do mezinárodní sítě DPDgroup. DPDgroup je druhá největší evropská síť pro doručování balíků a denně distribuuje přes pět milionů balíků.

Konkurenční přepravní společnost GLS minulý měsíc oznámila, že v souvislosti s rychlým růstem e-commerce ve střední a východní Evropě investovala do posílení své sítě jen v tomto roce už přes 10 milionů eur, tedy více než čtvrt miliardy korun, loni to přitom bylo skoro 24 milionů eur. Letos GLS otevřela ve Slovinsku, Maďarsku, Chorvatsku, Rumunsku, Slovensku i Česku dalších 20 nových dep a výrazně investovala i do svých třídicích uzlů. „Důvodem posilování přepravní sítě je rychle rostoucí objem balíků, který letos evidujeme u všech poboček na východě Evropy. Výjimkou není ani Česko, kde intenzivně připravujeme otevření nových dep i výrazné rozšíření třídicího centra,“ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika, a dodává: „Na zvýšenou poptávku po mezinárodních službách reagujeme i zavedením dalších přímých linek, naposledy z ostravského depa do třídícího centra ve Zvolenu. Uspokojíme tím rostoucí zájem našich zákazníků o expanzi nejen na Slovensko, ale i do balkánských států, kam vede jedna z větví české e-komerce.“ V rámci procesu posilování přepravní kapacity před vánoční sezonou dochází rovněž k rozšiřování sítě GLS ParcelShopů. „Na nejvytíženější předvánoční období se tradičně připravujeme v průběhu celého roku. Investovali jsme do centrálního třídicího centra v Jihlavě i do dep ve většině krajů. Také jsme navýšili počet ParcelShopů, kterých máme po celém Česku už téměř 500,“ doplňuje Pavel Včela.

Právě s koncem roku čeká balíkové přepravce největší nápor. „Během standardního období přepravujeme 150.000 až 200.000 balíků denně. Celkově jsme loni od října do prosince doručili téměř 14 milionů balíků. Pro letošní vrchol sezóny očekáváme přepravu více než 15 milionů balíkových zásilek,“ říká Petr Cinkl, ředitel logistiky České pošty, která patří k největším balíkovým přepravcům u nás. I proto plánuje obdobně jako loni před Vánocemi personálně posílit o téměř 5.000 brigádníků.