V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

DPD z Česka vyvezla meziročně o 16 % zásilek víc

Vizualizace depa DPD v Nehvizdech

Vizualizace chystaného depa DPD v Nehvizdech

Přepravní společnost DPD v loňském roce 2016 utržila za mezinárodní přepravu 490 milionů Kč, což je o téměř 9 % víc než v roce 2015. Společnost loni přepravila ze zahraničí do Česka 3 miliony zásilek. Do zahraničí pak 1,5 milionu zásilek, což je meziroční 16% nárůst. Celkový obrat DPD loni vystoupal na 1,4 miliardy Kč. 

Mezi exportními zákazníky DPD převažovaly firmy zaměřené na obchodní činnost (64 %), na druhém místě pak na logistiku a velkoobchod (14 %), následovala automobilová doprava a konstrukce (13 %). Z cílových zemí, kam zásilky odcházejí, vede Slovensko, následováno Německem a Polskem. Letos se chce firma zaměřit na podporu zasílání do Velké Británie, Francie a také do Německa. Hodlá také rozšířit napojení na síť výdejních míst Pickup mimo hranice Česka do celé Evropy.

V horizontu pěti let investuje DPD celkem 500 milionů Kč do rozvoje svých dep v Česku. Momentálně jich tu má 12, letos to liberecké, karlovarské a plzeňské přesune do nových prostor a postaví nové depo v Nehvizdech. V roce 2018 má pak v plánu vytvořit nové prostory pro depa v Jihlavě, Měníně a Velkých Přílepech, nové depo postaví ve Zlíně.

Plán vývoje DPD

Plán vývoje DPD