DPD zprovozňuje 750 výdejních míst v prodejnách s terminály Sazky

DPD

Kurýr doručuje zásilku na místo označené DPD Pickup. Foto: DPD

Sázková kancelář Sazka a přepravce DPD spouštějí novou společnou službu nazvanou DPD Pickup. Na víc než 750 prodejních místech Sazky lze nyní vyzvedávat balíky přepravované právě DPD. Sazku k tomu vede každoroční dvouciferný růst online nákupů a zároveň rostoucí obliba přebírání zboží na výdejnách. DPD tak výrazně navýší počet k míst k vyzvednutí zásilek, celkově jich bude mít skoro 1.000.

Službu DPD Pickup na obchodní místo Sazky si může zákazník zvolit při objednávce ve vybraných e-shopech. Na prodejnu si příjemce může nechat balíček následně dodat i v případě, že zrovna není doma. Po uložení balíku na prodejně dostane SMS s adresou, otevírací dobou a instrukcemi k vyzvednutí.

„Další výhodou je dlouhá otevírací doba mnoha našich míst, a to i o víkendech,“ popisuje Jan Schmiedhammer, ředitel finančních a transakčních služeb Sazky. Podle něj v interních průzkumech Sazky dlouhodobě rostla poptávka po výdeji i podání balíků na našich obchodních místech. „S ohledem na každoroční nárůst počtu balíčků a obecně nedostatek pracovních sil v našem oboru jsme se rozhodli udělat toto zásadní opatření,“ říká Miloš Malaník, generální ředitel DPD CZ.