Drahoňovský odchází z ČT, jde dělat do Prazdroje

Moderátor Tomáš Drahoňovský v Prazdroji zkusit, jestli jde vášeň přetavit v zaměstnání.

  • ČTK
  • 03. 06. 2021 14:30
Tomáš Drahoňovský. Repro: ct24.cz

Tomáš Drahoňovský. Repro: ct24.cz

Z České televize odchází moderátor Tomáš Drahoňovský. V médiu veřejné služby působil od roku 2014, věnoval se zejména české politice. Nyní se ale rozhodl začít zcela novou etapu, uvedla ČT na Twitteru. Drahoňovský poté na sociálních sítích napsal, že přijal nabídku Plzeňského Prazdroje. Působit bude na pozici manažera řemeslných piv a pivních speciálů pro Česko a Slovensko.

„Není moc pracovních pozic, co by mě přesvědčily k odchodu z nejlepšího zpravodajství v zemi. Tohle je jedna z nich. Chci zkusit, jestli jde vášeň přetavit v zaměstnání. Díky Plzeňskému Prazdroji za nabídku a příležitost! Jdeme bojovat za pivo rozmanitější!“ napsal moderátor na Twitteru. ČT poděkoval za „neuvěřitelnou škálu“ příležitostí.

Prazdroj na sociálních sítích uvedl, že Drahoňovský nastoupí na pozici manažera řemeslných piv a pivních speciálů pro Česko a Slovensko. V nově vytvořené pozici se bude podílet na tvorbě strategie pro speciály a řemeslná piva, jako je například program Volba sládků nebo budování spolupráce s minipivovary. „Oceňujeme Tomášovy komunikační zkušenosti, nadšení a zájem o craftové pivo a českou, slovenskou, ale i mezinárodní pivní scénu,“ uvedl pivovar.

Šestatřicetiletý Drahoňovský vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a získal titul bakaláře, v roce 2009 dokončil studia mezinárodních vztahů a evropských studií na Metropolitní univerzitě Praha. V letech 2002 až 2005 pracoval pro Deníky Bohemia jako externí regionální reportér. Od září 2004 do prosince 2005 působil v Českém rozhlasu, poté odešel do Lidových novin. Od června 2006 do dubna 2014 pracoval v televizi Prima, kde se zabýval českou politickou scénou, od srpna 2010 tam moderoval hlavní zpravodajskou relaci a od srpna 2013 editoval Odpolední zprávy.