V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Dramata ČT1 ani české filmy na Nově většinou na Talent na Primě nestačily

Sledovanost hlavních pořadů ČT1, Novy a Primy o nedělních večerech

Vítězem třetí řady Talentu se stal zpěvák Jozef Pavlusík z Nitry, gratuluje mu šéf Primy Marek Singer. Foto: TV Prima

Vítězem třetí řady Talentu se stal zpěvák Jozef Pavlusík z Nitry, gratuluje mu šéf Primy Marek Singer. Foto: TV Prima

Nedělním finále třetího řady soutěžní show Česko Slovensko má talent zakončila televize Prima úspěšnou nedělní sérii. Talent ve většině případů o nedělích po 20. hodině zajímal na Primě víc diváků, než pořady její největší konkurence, tedy komerční Novy a veřejnoprávní ČT1.

Včerejší finále Talentu sledovalo po osmé večerní 1,15 milionu diváků starší patnácti let, hodinové vyhlášení pak po jedenácté 859 tisíc lidí. Show po 20. hodině tak porazila film 2012 na Nově (948 tisíc diváků) i Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová na ČT1 (888 tisíc lidí).

Nejsledovanější díl Talentu - ten z 21. října - přilákal 1,22 milionu diváků. Večerní show po 20. hodině v průměru lákaly 1,02 milionu diváků, což značilo podíl na sledovanosti 26 % v cílové skupině 15+.

Nova zvolila pro exponované nedělní večery české filmy, na nichž se podílela - počínaje 9. zářím tak šly snímky Kawasakiho růže, Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Bobule, 2Bobule, Kajínek, Vratné lahve, Nevinnost, Doktor od jezera hrochů a Čertova nevěsta, pak 18. listopadu závod formule 1 a včera 25. listopadu americký katastrofický snímek 2012.

ČT1 dávala od 9. do 23. září novinkový třídílný triptych režiséra Jiřího Stracha Ztracená brána - ten Talent vždycky předčil a až při finálové části ho dohnaly Ženy v pokušení na Nově. Pak od 30. září do 8. listopadu opakovala cyklus režiséra Zdeňka Zelenky s Jiřinou Bohdalovou Ach, ty vraždy! - s výjimkou státního svátku 28. října, kdy běžel přímý přenos předávání státních vyznamenání.