V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Drtinová a Klepetko v Událostech, komentářích končí. Uvádět je budou Veselovský a Dolanský

Bohumil Klepetko v Událostech a v 90. letech jako moderátor 21, parodovaný v České sodě

Bohumil Klepetko loni v Událostech (vpravo) a v 90. letech jako moderátor 21, parodovaný v České sodě

Česká televize přichází s podzimním programovým schématem mimo jiné se změnou na postech moderátorů hlavního publicistického pořadu svého zpravodajství. Pozdně večerní Události, komentáře už nebudou uvádět Daniela Drtinová ani Bohumil Klepetko. Střídat se v moderaci budou Martin Veselovský a nově Lukáš Dolanský, který dosud uváděl Hyde Park.

Tam se naopak přesune Klepetko. Ten moderoval Události, komentáře teprve od loňského dubna, kdy skončil v Událostech, jež tehdy výrazně měnily formát. Střídal se tehdy s Jakubem Železným, který naopak Události, komentáře opustil.

Dlouholeté moderátorce „Ukáček“ Drtinové chce ředitel zpravodajství zařídit pořad s jejím jménem v názvu, jako má v neděli Václav Moravec. Má jít o rozhovory s politiky ve všední dny od 18.35 zhruba do 19.00, s cílem podpořit své vysílání před hlavní zpravodajskou relací Události, která začíná právě v 19.00.

„Považoval bych za optimální, kdyby se Daniela Drtinová stala výhradní moderátorkou tohoto pořadu, který by mohl nést její jméno, vzniklo by pak Interview Daniely Drtinové. Chápu nicméně, že takový formát by byl náročný z hlediska časového i hledisek jiných. Tato otázka tak zatím zůstává otevřená,“ uvedl ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal.

Každý všední večer se na ČT24 bude vysílat nový půlhodinový pořad Horizont ČT24, s původním zahraničním zpravodajstvím. Provázet jím mají Michal Kubal a Lenka Nechvátalová.

Šámal chce také změnit, zjednodušit programové schéma, aby se diváci líp orientovali ve vysílacích blocích i jednotlivých pořadech.