Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Drtinová a Veselovský se jako Diskurz TV dohodli s Economií

Obě strany uzavřely tříletý kontrakt na dodávku videí.

Daniela Drtinová a Martin Veselovský v newsroomu Economie

Daniela Drtinová a Martin Veselovský v newsroomu Economie. Foto: Jan Schejbal, Economia

Vydavatelství Economia finančníka Zdeňka Bakaly dnes podepsalo tříletou smlouvu o exkluzivní výrobě zpravodajsko-publicistického videoobsahu se společností Diskurz TV, jejímiž tvářemi jsou moderátoři Daniela Drtinová a Martin Veselovský, jednatelem pak Jan Rozkošný. Všichni jsou bývalými členy týmů Událostí, komentářů České televize. Do nového působiště s nimi z Kavčích hor přešli taky editoři Jan Ouředník a Lenka Vinšová.

Nová videa mají na webech Economie přibývat denně, a to hned nebo krátce po natočení. Zaměří se na aktuální politické, ekonomické i společenské dění. Budou se točit v newsroomu Economie i v terénu, půjde zejména o rozhovory a debaty.

„Autorské týmy obou stran budou průběžně konzultovat a koordinovat své ediční plány,“ oznámily obě firmy, podle jednatele Rozkošného přitom Economia televiznímu týmu „garantuje redakční nezávislost“. Ve videích budou vystupovat i redaktoři novin a časopisů Economie (vydává Hospodářské noviny, Respekt, Ekonom či Marketing & Media), informace z těchto titulů mají videa dále rozvádět.

Tým kolem Rozkošného jednal minimálně poslední měsíc o spolupráci právě už jen s Economií. Před týdnem vyrukoval s názvem DV TV, vtěleným do propagačního klipu. Předchozí série upoutávek se odehrávala ve sklepě se zastaralou technikou, i kvůli tomu si nový počin bývalých televizních tváří vysloužil nálepku „garážový projekt“.

array(4) { [0]=> object(WP_Term)#5307 (10) { ["term_id"]=> int(72) ["name"]=> string(5) "DV TV" ["slug"]=> string(5) "dv-tv" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(72) ["taxonomy"]=> string(8) "post_tag" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(32) ["filter"]=> string(3) "raw" } [1]=> object(WP_Term)#5305 (10) { ["term_id"]=> int(76) ["name"]=> string(8) "Economia" ["slug"]=> string(8) "economia" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(76) ["taxonomy"]=> string(8) "post_tag" ["description"]=> string(791) "Akciová společnost Economia je české vydavatelství ekonomických a odborných periodik. Prostřednictvím své dceřiné akciové společnosti Ecopress podniká také na Slovensku. Byla založena v roce 1990, od září 2008 patří do skupiny BXR, jejímž 50% akcionářem je Zdeněk Bakala. Economia vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom, Respekt, Marketing & Media, Obchodní věstník a dalších 17 odborných titulů. Provozuje 20 internetových stránek včetně portálů iHNed.cz, Volný.cz, ProByznys.info a Vybermiauto.cz. Je také pořadatelem odborných konferencí a seminářů." ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(238) ["filter"]=> string(3) "raw" } [2]=> object(WP_Term)#5324 (10) { ["term_id"]=> int(167) ["name"]=> string(6) "Online" ["slug"]=> string(8) "internet" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(167) ["taxonomy"]=> string(8) "post_tag" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(1891) ["filter"]=> string(3) "raw" } [3]=> object(WP_Term)#5327 (10) { ["term_id"]=> int(278) ["name"]=> string(12) "Video online" ["slug"]=> string(18) "video-na-internetu" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(278) ["taxonomy"]=> string(8) "post_tag" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(397) ["filter"]=> string(3) "raw" } }