Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Drtinová a Veselovský se jako Diskurz TV dohodli s Economií

Obě strany uzavřely tříletý kontrakt na dodávku videí.

Daniela Drtinová a Martin Veselovský v newsroomu Economie

Daniela Drtinová a Martin Veselovský v newsroomu Economie. Foto: Jan Schejbal, Economia

Vydavatelství Economia finančníka Zdeňka Bakaly dnes podepsalo tříletou smlouvu o exkluzivní výrobě zpravodajsko-publicistického videoobsahu se společností Diskurz TV, jejímiž tvářemi jsou moderátoři Daniela Drtinová a Martin Veselovský, jednatelem pak Jan Rozkošný. Všichni jsou bývalými členy týmů Událostí, komentářů České televize. Do nového působiště s nimi z Kavčích hor přešli taky editoři Jan Ouředník a Lenka Vinšová.

Nová videa mají na webech Economie přibývat denně, a to hned nebo krátce po natočení. Zaměří se na aktuální politické, ekonomické i společenské dění. Budou se točit v newsroomu Economie i v terénu, půjde zejména o rozhovory a debaty.

„Autorské týmy obou stran budou průběžně konzultovat a koordinovat své ediční plány,“ oznámily obě firmy, podle jednatele Rozkošného přitom Economia televiznímu týmu „garantuje redakční nezávislost“. Ve videích budou vystupovat i redaktoři novin a časopisů Economie (vydává Hospodářské noviny, Respekt, Ekonom či Marketing & Media), informace z těchto titulů mají videa dále rozvádět.

Tým kolem Rozkošného jednal minimálně poslední měsíc o spolupráci právě už jen s Economií. Před týdnem vyrukoval s názvem DV TV, vtěleným do propagačního klipu. Předchozí série upoutávek se odehrávala ve sklepě se zastaralou technikou, i kvůli tomu si nový počin bývalých televizních tváří vysloužil nálepku „garážový projekt“.