V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Drtinová, Veselovský a spol. se uvádějí klipy na YouTube

Martin Veselovský ve změti kabelů

Martin Veselovský ve změti kabelů

Skromný obraz svého nového projektu malují bývalí moderátoři publicistiky České televize Daniela Drtinová a Martin Veselovský. Společně s editorem Janem Rozkošným a pár dalšími, s nimiž se jako externí skupina domlouvají na denní dodávce videa pro weby vydavatelství Economie, zveřejňují od minulého týdne krátké, nevážné klipy „ze sklepa“.

Videa ukazují bývalé hvězdy ČT, jak zápasí s nefungující kabeláží či starou záznamovou technikou. Jejich produkce pro Economii ale velmi pravděpodobně bude vznikat v modernějším, elegantnějším prostředí. Obchodní ředitel Economie Pavel Vopařil na Twitteru vzkazuje, že nový prostor v karlínském sídle vydavatelství, odkud se má vysílat, „už se buduje“. To naznačuje, že dohoda je prakticky hotová.

Byť oficiálně se to zatím nepotvrzuje. „Součástí nového newsroomu Economie byl od začátku projektován prostor pro videoprodukci, toto je dlouho plánované,“ sdělil Médiáři k aktuálním stavebním úpravám Vopařil. „Jednání stále probíhají a pokud se domluvíme, potom jistě budou noví kolegové využívat veškerý komfort našeho newsroomu.“