Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Drtinovou s Veselovským chtěl i Babiš

Projekt internetové televize DV TV s videem pro weby Economie startuje příští úterý večer, na webu Aktuálně.cz.

Daniela Drtinová a Martin Veselovský v newsroomu Economie

Daniela Drtinová a Martin Veselovský v newsroomu Economie

S nabídkou na spolupráci se bývalým moderátorům Událostí, komentářů České televize Daniele Drtinové a Martinu Veselovskému ozval i Andrej Babiš, ministr financí, majitel Agrofertu a také vydavatelství Mafra s televizí Óčko a rádia Impuls. Píše se to v dnešní příloze Víkend Hospodářských novin, v textu, jenž propaguje nový byznys zmíněných novinářů.

D. a V. na obálce dnešního Víkendu

D. a V. na obálce dnešního Víkendu

„Můžu k tomu říct jen to, že by mi nečinilo problém pracovat pod mediálním domem Andreje Babiše. Po té schůzce, co jsme absolvovali,“ říká v listu Drtinová. Ona ani Veselovský přitom neuvádějí, kdy schůzka proběhla a zda se setkali přímo s Babišem, či jen některým z jeho mediálních manažerů. Moderátoři se nicméně nakonec rozhodli pro spolupráci s Economií Zdeňka Bakaly, jež vydává právě také Hospodářské noviny a která, jak říkají, je oslovila jako první. Nabídek prý měli celkem „asi pět“.

Pro Economii mají Drtinová, Veselovský a spol. tři roky dodávat internetová videa podobná tomu, co dělali v televizi. Pro Economii je bude produkovat nově vzniklá firma Diskurz TV, jejímž jednatelem je Jan Rozkošný, bývalý editor Událostí, komentářů. Značka, pod níž budou video pro web vyrábět, je DV TV. Projekt „startuje příští týden“, uvádí také dnešní vydání HN. Autoři projektu dnes upřesnili, že to bude v úterý 27. května v 21.00, a to na webu Aktuálně.cz, hodinu před tradičním začátkem Událostí, komentářů.

Economia kvůli tomu sezvala novináře na podvečer pondělí 26. května. „Spolu s Danielou Drtinovou, Martinem Veselovským​, ​Jindřichem Šídlem a dalšími novinářskými osobnostmi vydavatelství Economia vám exkluzivně představíme celý koncept a ukážeme místa, kde se budou videa připravovat,“ stojí v pozvánce.