Druhá kuchařka Novy zatím na třetině výkonu Ládi Hrušky

Televize Nova chce těžit z oblíbené tematiky vaření i bez Ládi Hrušky. Teď startuje novou soutěž Nejlíp vaří moje máma!, na podzim avizuje dalšího MasterChefa, který nahradí původně plánovaný vlastní formát Češi vaří česká jídla.

Studio show Nejlíp vaří moje máma. Foto: TV Nova

Studio show Nejlíp vaří moje máma. Foto: TV Nova

Nejsledovanější tuzemská televizní stanice Nova připravuje do vysílání další formáty s divácky oblíbenou tematikou vaření. Jako první uvede na jaře soutěžní kuchařskou show Nejlíp vaří moje máma!, původem španělský formát, který koupila společnost Fremantle, od níž Nova získala licenci. Pořad poběží na Nově v sobotu 23. května a pak každou další sobotu a v neděli od 18.30 před Televizními novinami. V každém díle proběhne kuchařský souboj dvou rodin, každou ze stran zastoupí jeden rodič a jeho potomek starší patnácti let. Vítězný pár každého dílu kuchařské soutěže získá odměnu ve výši 10.000 Kč a postoupí dál.

Děti budou na základě přiděleného receptu vařit jídlo pod tlakem časového limitu, rodiče jsou v roli poradců a instruktorů. Uvařená jídla hodnotí porotce, kterým bude známý profesionální kuchař Emanuele Ridi. Do povědomí diváků se dostal třeba díky dřív uváděnému pořadu na konkurenční televizi Prima S Italem v kuchyni, je také tváří nové televize o vaření Mňam TV.

Emanuele Ridi. Foto: TV Nova

Kuchaře Emanuela Ridiho si Nova vyhlédla na konkurenční Primě, respektive v televizi Mňam. Foto: TV Nova

Pořadem bude provázet moderátor Jaroslav Žídek, šéfkuchař známý především na Slovensku, kde už spolupracoval na obdobných televizních pořadech, třeba s televizí Joj na Áno, šéfe! a s veřejnoprávní STV1 na Nebíčko v papulke.

Moderátor Jaro Žídek. Foto: TV Nova

Moderátor Jaro Žídek. Foto: TV Nova

V plánu je zatím 10 epizod, pořad se bude vysílat do začátku letní sezóny a poté se televize rozhodne, zda v něm bude pokračovat i na podzim. Pro jarní sezónu se Nova dohodla na partnerství pořadu s obchodním řetězcem Billa, která bude dodávat suroviny, z nichž budu soutěžící pokrmy připravovat.

V sobotu podvečer od 18.10 hodin Nova momentálně vysílá pořad o vaření S Halinou v kuchyni. V únoru Nova avizovala, že na podzim počítá s oběma zmíněnými show a že je bude v sobotu vysílat za sebou - tím by se Pawlowské pořad nerušil, jen přesunul na dřívější čas. „Pořad U Haliny v kuchyni má v programu TV Nova pevné místo minimálně do konce jarní sezóny. O případném pokračování právě jednáme,“ upřesnila nyní Médiáři PR manažerka TV Nova Anna Suchá

Programové schéma TV Nova na podzim 2015

Programové schéma TV Nova na podzim 2015, zveřejněné v únoru

 

Po dvou letech zase MasterChef, bez Markízy

Ačkoliv televize na jarní tiskové konferenci k programovému schématu avizovala, že se na podzim má objevit i nový vlastní formát Novy, s pracovním názvem Češi vaří česká jídla, nakonec se rozhodla místo něj uvést kuchařskou reality show MasterChef „Zvažovali jsme několik kuchařských formátů. Nakonec jsme se rozhodli pro show MasterChef, která se do podzimního programového schématu hodí nejlépe,“ doplnila PR manažerka Novy Anna Suchá. Kuchařská show tak bude mít podle vysílacího schématu místo v programu ve středu od 20.20. 

Nova pořad vysílala už před dvěma roky na podzim 2012 společně se sesterskou slovenskou televizí Markíza. Nyní jej připravuje sama. Pořad běžel v pátek po 20. hodině, kdy jej sledovalo kolem půl milionu diváků starších 15 let, uváděla jej modelka Daniela Peštová.

Kuchařská show původně vznikla ve Velké Británii pod křídly BBC, kde ji proslavil britský šéfkuchař Gordon Ramsay. Úspěch zaznamenala i australská i americká verze. V show mezi sebou soutěží amatérští kuchaři z celé republiky. Vítěz, kterého vybere odborná porota, získá výhru v hodnotě 500.000 Kč a možnost vydat vlastní kuchařku.

Nova pokračuje s recepty i bez Hrušky

František Nyklas

Roli gastronomického experimentátora převzal na Nově po Láďovi Hruškovi reportér František Nyklas. Foto: TV Nova

Tématiku vaření se Nova snaží zúročit i ve vydávání kuchařských knih, které navazují na její pořady. Obrovský úspěch zaznamenala kuchařka Vaříme s Láďou Hruškou, vydaná loni v září. Během prvních tří dnů, kdy byla na pultech, se jí prodalo 38.000 výtisků a dosáhla tržeb 7,5 milionu Kč, celkově se jí prodalo téměř 400.000 výtisků.

Přebal kuchařky Vaříme s Láďou Hruškou

Přebal kuchařky Vaříme s Láďou Hruškou

Poté, co se Nova letos na jaře s gastronomickým experimentátorem Láďou Hruškou rozešla, uvedla 30. dubna na trh další knihu receptů s názvem Levně a chutně – Vaříme s Novou. Kniha by měla navázat na úspěch svého předchůdce. „Naše ambice jsou veliké a první reakce knihkupců jsou pochopitelně ještě odvážnější, než u prvního dílu. Tato kuchařka je po loňském úspěchu projektem, kterému velmi věříme,“ řekl Zdeněk Novák, marketingový ředitel Euromedia Group, která knihu vydává. Cena výtisku zůstává na 199 Kč včetně DPH. Za prvních pět dnů se jí prodalo 12.000 kusů, což je necelá třetina výkonu první kuchařky za první tři dny. Do vydání kuchařky se zapojily tváře televize Nova Lucie Borhyová či Rey Koranteng, Hrušku nahradil František Nyklas.

Titulní strana další kuchařky televize Nova

Titulní strana další kuchařky televize Nova, vydané letos na jaře