Druhý ročník ankety Moderátor roku vyhrálo trio Mareš - Hezucký - Šilhánová

„Žádné moderní technologie, internety, facebooky nemůžou nahradit to nejdůležitější, co nabízí právě rozhlas: intimitu lidského hlasu.“

  • ČTK
  • 31. 10. 2012 21:39
Ranní tým Evropy 2 přebírá ocenění

Ranní tým Evropy 2 přebírá ocenění

Letošní ročník ankety o nejoblíbenějšího rozhlasového moderátora vyhrálo trio Leoš Mareš, Patrik Hezucký a Lucie Šilhánová z Ranní show Evropy 2. Druhý ročník ankety pořádala Asociace rozhlasových organizací.

Na druhém místě mezi moderátory skončil Ruda z Ostravy z Frekvence 1, na třetím pozici Pavel Kudrna z Českého rozhlasu. Mezi ženami dostala nejvíc hlasů Lucie Výborná z Českého rozhlasu (ČRo).

„Desítky tisíc hlasů, kterými se do ankety zapojili posluchači jednotlivých rádií, mě utvrzují v tom, že rádio je stále živé a dokáže vyvolat v lidech to nejdůležitější, emoce. Pro mě je anketa důkazem neklesajícího zájmu o poslech rádia, na rozdíl od trendu týkajícího se jiných medií,“ uvedl ředitel Rádia Impuls a předseda asociace Jiří Hrabák.

Veřejnoprávní rozhlas v anketě zabodoval dvěma zástupci na čelních místech žebříčku. „Jsem moc rád, že je tato soutěž na světě - jde o jakousi oslavu rozhlasu a rádií vůbec. Žádné moderní technologie, internety, facebooky totiž nemůžou nahradit to nejdůležitější, co nabízí právě rozhlas, a to intimitu lidského hlasu,“ dodal generální ředitel ČRo Peter Duhan.

Hlasovat pro nominované mohli posluchači pomocí SMS nebo na www.moderatorroku.cz. Slavnostní galavečer předávání cen se uskutečnil v pražském hotelu Ambassador. Akci moderovali Vlasta Korec a Ruda z Ostravy, kteří byli mezi nominovanými.

V loňském prvním ročníku ankety Moderátor roku zvítězili Jiří Pomeje z rádia Frekvence 1 a Lucie Výborná.